GÄVLE İMAMI SINIRDIŞI EDİLECEK

Gävle imamı olarak bilinen Abo Raad İsveç’ten sınırdışı edilecek. Göçmen Dairesi gerekli izni Milli İstihbarat Teşkilatı’na (Säpo) verdi. Abo Raad ile birlikte bir başka imam da sınırdışı ediliyor.

GÄVLE İMAMI SINIRDIŞI EDİLECEK
GÄVLE İMAMI SINIRDIŞI EDİLECEK Admin
Bu içerik 1836 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç Milli Güvenlik (İstihbarat) Teşkilatı (Säpo) ulusal güvenliği tehdit ettikleri gerekçesiyle gözetim altında tuttuğu altı imamdan ikisini sınırdışı ediyor. İlk elde sınırdışı edilecek iki imamdan birisi olan Abo Raad Gävle imamı olarak oldukça tanınıyordu. Gävle camiinde verdiği vaazlar, yaptığı konuşmalar ve eğitmeye çalıştığı gençlere radikal İslam düşüncesini aşılamaya çalışmasıyla hep gündemde olan bir isimdi.

Säpo, Göçmen Dairesi’ninden gerekli izinleri almasına rağmen kararın temyiz edilme durumundan dolayı sınırdışı etmenin biraz zaman alacağı ifade ediliyor. Säpo bu kişilerin gençler üzerinde önemli rolleri ve ağırlıkları olduğunu belirtiyor.

Säpo’nun kendi internet sayfasında yayınladığı kısa basın açıklamasında Genel Müdür Klas Friberg, ”Güvenlik polisinin görevi İsveç'i ve demokrasimizi korumaktır. Eylemlerimiz, şiddeti hedeflerine ulaşmanın bir aracı olarak savunan ya da başkalarını toplumun düzenini değiştirmek için şiddet kullanan gruplara katılmaya ikna etmeye çalışan bireyler için eylem kapsamını sınırlamayı içerir " görüşlerine yer veriliyor.

İsveç Milli Güvenlik Teşkilatı Säpo Abo Raad Gävle imamı sınırdışı Göçmen Dairesi Klas Friberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nilüfer özkan     2019-06-14 Doğru karar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ