KD BAŞKANI İLE SD BAŞKANI ÖĞLE YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

Hıristiyan Demokrat Parti Başkanı Ebba Buch Thor ile ırkçı İsveçdemokratları Başkanı Jimmie Åkesson İsveç Meclisinde öğle yemeğnde buluştular. Bu buluşma Merkez Partisi ve Liberal Parti Başkanları tarafından eleştirildi.

KD BAŞKANI İLE SD BAŞKANI ÖĞLE YEMEĞİNDE BULUŞTULAR
KD BAŞKANI İLE SD BAŞKANI ÖĞLE YEMEĞİNDE BULUŞTULAR Admin
Bu içerik 991 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Hıristayan Demokratların lideri Ebba Buch Thor mecliste ırkçı İsveçdemokratları başkanı Jimmie Åkesson ile öğle yemeğinde buluştular. Bu buluşmada bazı siyasi konular üzerinde durdukları belirtiliyor. Bu buluşma Merkez Partisi ve Liberal Parti Başkanları tarafından eleştirildi. Her iki parti lideri Ebba Buch Thor’un taraf seçmesini dile getirerek, “ya biz” ya da “İsveçdemokratları” dediler.

Ebba Buch Thor bu söyleme tepki göstererek, “Benim anlayışıma göre yüce meclise seçilmiş iki yetişkin insan öğle yemeğinde buluşup görüş alışverişinde bulunabilirler” ifadelerini kullandı. Yemekte genellikle sağlık konularını tartıştıklarını sözlerine ekledi.

Merkez Partisi Lideri Annie Lööf Twitter hesabından, “Üzgünüm, Hıristiyan Demokratlar büyük bir adım atarak İsveçdemokratlarıyla önemli siyasi konuları görüşüyorlar” diye yazdı. Liberal Parti Başkanlığını eylül ayında devralacak olan Nyamko Sabuni de buna benzer görüşleri dile getirdi.

KD Başkanı Ebba Buch Thor bir başka parti lideriyle öğle yemeğinde buluşmasının önemli ya da dikkate değer bir anlamı olmadığını belirterek, “ Gördüğüm kadarıyla bu yeni bir durum değil. Biz istiyoruz ki, İsveç bir sağ iktidara sahip olsun ama sağ partilerden iki tanesi sosyaldemokrat iktidara destek oldular” ifadelerini kullandı.

İsveç’te Ilımlı Muhafazakar Parti (Moderater) ve Hıristiyan Demokratlar dışındaki partiler ırkçı İsveçdemokratlarıyla işbirliği yapmaktan yana değiller. Bu nedenle Merkez Partisi ve Liberal Parti sağ ittifaktan ayrılarak Sosyaldemokrat iktidara destek verdiler.

Hıristiyan demokratlar Ebba Buch Thor İsveçdemokratları Jimmie Åkesson öğle yemeği buluşma Annie Lööf Nyamko Sabuni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ