İSVEÇ’TE UÇAK DÜŞTÜ: 9 ÖLÜ

İsveç’in kuzeyindeki Umeå havaalanından kalkan ve paraşütçüleri taşıyan GippsAero GA8 Airvan adlı uçak havalandıktan 40 dakika sonra Storsandskär adasına düştü. Kazada biri pilot olmak üzere 8 paraşütçü yaşamını yitirdi.

İSVEÇ’TE UÇAK DÜŞTÜ: 9 ÖLÜ
İSVEÇ’TE UÇAK DÜŞTÜ: 9 ÖLÜ Admin
Bu içerik 1190 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avustralya’da bir şirketin ürettiği ve 2012 yılında satın alınan uçak bilinmeyen bir nedenle düştü. Paraşütçüler Derneği’nin 8 elemanını bir atlayışı gerçekleştirmek için taşıyan uçaktan kurtulan olmadı.

Uçak kalktığı Umeå havaalanına 2 km uzaklıktaki Storsandskär adasında ormanlık alana düştü. Görgü tanıkları çok yüksek motor sesi duydukları ve uçağın havada dönerek düştüğünü ifade ediyorlar.

17 yaşında genç bir görgü tanığı ise uçağın bir kanadının olmadığını, havada dönerek hızla yere çakıldığını gördüğünü, durumu babasına haber vererek adaya doğru motorlu bir botla gittiklerini anlatıyor.

Bu tür uçaklarda siyah kutu bulunmadığı belirtiliyor. Olaya el koyan İsveçli yetkililer inceleme ve kaza nedenin açıklanmasının en az bir yılı alacağını belirtiyorlar. Aynı zamanda üretici şirket yetkililere ulaşarak yardımcı olacaklarını açıklıyor.

İsveç uçak paraşütçü düştü Umeå Storsandskär adası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ