RAP ŞARKICISI AZEALIA BANKS İSVEÇ’İ IRKÇILIKLA SUÇLUYOR

Amerikalı tanınmış rap sanatçısı ve İsveç’i ziyaret etmekte olan Azealia Banks Instagram hesabından “ASAP Rocky” anlıyorum, yorumunu yaparak, İsveç’i ve İsveçlileri ırkçılıkla suçladı.

RAP ŞARKICISI AZEALIA BANKS İSVEÇ’İ IRKÇILIKLA SUÇLUYOR
RAP ŞARKICISI AZEALIA BANKS İSVEÇ’İ IRKÇILIKLA SUÇLUYOR Admin
Bu içerik 1346 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Rap sanatçısı Azealia Banks yayınladığı kimi şarkılarıyla üne kavuşmuştu. Bunların arasında bulunan “212” adlı şarkısıyla ünlenen sanatçılar arasına katıldı. Azealia Banks İsveç’i ziyaret etmekte ama bu ziyaretinden pek memnun kaldığı söylenemez. Sosyal medya üzerinden yayınladığı yazılarında İsveçlileri ırkçılıkla suçluyor, “kesinlikle ırkçıdırlar ‘ve’ bu sosyalizm saçmalığı saplantıları var” derken aynı zamanda İsveç içki tekelini ve vergileri eleştiriyor.

Azealia Banks böylesine kızdıran olayın Temmuz ayı içerisinde İsveç’i ziyaret eden ve sokakta iki korumasıyla kavgaya katılan ASAP Rocky’nin tutuklanarak yargılanması yatıyor. Bu konudaki yazısında “Pasif olarak saldırgan olan İsveçlilerin ruhların eksikliği ile birlikte ASAP Rocky'yi nasıl değiştirebildiğini kesinlikle anlayabiliyorum ...” ifadelerine yer veriyor.

Banks İsveç için de, “sıkıcı, iç karartıcı yani çok can sıkıcı diyorum” diye yazıyor. Instagram hesabından yaynladığı yazısı:

Azealia Banks İsveç ırkçılık ASAP Rocky Istagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ