SOSYALDEMOKRAT BELEDİYE POLİTİKACISININ İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Güney İsveç’te Ljungby belediyesinde meclis üyesi olan Rashad Alasaad’ın insan kaçakçılığı işiyle de uğraştığı ortaya çıktı. İsveç gelmesini sağladığı mültecilerden çocuklardan 20 ve yetişkinler için de 30 bin kron para aldığı belirlendi.

SOSYALDEMOKRAT BELEDİYE POLİTİKACISININ İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI
SOSYALDEMOKRAT BELEDİYE POLİTİKACISININ İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI Admin
Bu içerik 699 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olayı ortaya çıkaran Expressen gazetesinin haberine göre Yunanistan’dan İsveç’e insan kaçakçılığı yaparak para kazandığını yazdı. Rashad Alasaad daha önce oturma izni almış olan mültecilerin pasaportlarını ödünç alarak bu iş yaptığı belirlendi.

Alasaad, Yunanistandan İsveç’e mültecileri kaçak getirmek için çocuk başına 20 yetişkin için ise 30 bin İsveç kronu aldığı Expressen gazetecilerinin gizli mikrafonlarına takıldı. Bu işi neden yaptığı ve gizli kameraya alındığını bilmeyen Alasaad, “bu işi para için yapıyorum. Çünkü paraya gereksinimim var” diyor.

Alasaad, Facebook üzerinden anonim olarak “Ahmad” adlı bir konto açarak müşteri buluyor. Müşterilerini Yunanistan, Türkiye, Suriye ve Mısır üzerinden buluyor, para karşılığında İsveç’e gelmelerini sağlıyor. Alasaad’ın ayrıca kendi kızının pasaportuyla da iki tane kızı mülteci kızını getirdiğini belirtiliyor.

Olayın basına yansıması ve Rashad Alasaad’ın bunu inkar etmemesi üzerine tüm politik görevlerini bıraktığı ifade ediliyor.

İsveç mülteciler insan kaçakçılığı Rashad Alasaad Yunanistan Türkiye Suriye Mısır Ljungby
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ