TÜRKİYE'NİN İSVEÇ BÜYÜKELÇİSİ İSVEÇLİ GAZETECİLERİ ”BARIŞ PINARI HAREKATI” HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Türkiye'nin İsveç Büyükelçisi Emre Yunt Suriye'de ve Türkiye'nin güneyinde başlatılan ”Barış Pınarı Harekatı” hakkında bilgilendirmek amacıyla İsveçli ve Türk gazetecilerle büyükelçilikte basın toplantısı düzenledi.

TÜRKİYE'NİN İSVEÇ BÜYÜKELÇİSİ İSVEÇLİ GAZETECİLERİ ”BARIŞ PINARI HAREKATI” HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ
TÜRKİYE'NİN İSVEÇ BÜYÜKELÇİSİ İSVEÇLİ GAZETECİLERİ ”BARIŞ PINARI HAREKATI” HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ Admin
Bu içerik 923 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye’nin İsveç Büyükelçisi Emre Hakkı Yunt Süriye’nin kuzeyine düzenlenen askeri harekatla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Yunt, düzenlediği basın toplantısına ilişkin İsveç Postası’na şu değerlendirmeyi yaptı: " Bugün İsveç basını ile Barış Pınarı Harekatı hakkında bir basın toplantısı tertipledim.Geçen hafta İsveç devlet televizyonu'na mülakat verdim.Oradaki harekatımız hakkında geniş bilgi verdim Çünkü İsveç Türkiye'yi eleştiren ülkelerin ön planında ,buna karşılık İsveç kamuoyuna ve ve İsveç basınına bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm. Esas itibari ile şunları söyledim. Barış harekatında üç önemli nokta var.

Birincisi, biz bu hareketi Kürtlere karşı yapmıyoruz, terör örgülerine karşı yapıyoruz.Bunu açıkça vurguladım.

İkincisi, çok üzerinde durdukları Deaş meselesi, Deaş üyeleri hapiste ise hapiste kalacaklar  Eğer kamplarda ise kamplarda kalacaklar.Biz kimseyi serbest bırakmak niyetinde değiliiz. Eğer mücadele gerekirseTürkiye bu mücadeleyi yapar. Daha önce yaptığımız harekette 3 000 Daişliyi etkisiz hale getirdiğimizi İsveç basına anlattım.

Üçüncüsü, bu bölge kurulduktan sonra Türkiye'deki mülteciler geri dönmesinin imkanı sağlanacak. Oranın demografik yapısını değiştirmek gibi bir düşüncemiz yok .Bu zorla yapılmayacak.

Eğer İsveç bize silah ambargosu koyarsa çok üzülürüm. İsveç, AB içinde devamlı yanımızda olmuş, biz desteklemiş bir ülkedir" dedi.

İsveç Türkiye İsveç Türkiye Büyükelçiliği Büyükelçi Emre Hahhı Yunt Barı Pınarı Harekatı basın toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ