GÖTEBORG LANDVETTER HAVAALANINDA PATLAMA

Landvetter Havaalanı parkında bir otomobilde şiddetli patlama meydana geldi. Üç araba kullanılamaz bir biçimde maddi hasar gördü, Arabalardan biri hava uçarak ters döndü.

GÖTEBORG LANDVETTER HAVAALANINDA PATLAMA
GÖTEBORG LANDVETTER HAVAALANINDA PATLAMA Admin
Bu içerik 660 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Landvetter Havaalanındaki patlama yakın yerleşim yerlerinden de duyuldu. Patlamanın yarattığı basınç birkaç kilometreden ötesinden hissedildi. Havaalanındaki patlama 07.20 dolaylarında oldu. Olaya tanık olanlar patlamanın şiddetinin çok fazla olduğunu belirtiyorlar.

Bir başka görgü tanığı patlama ve ortaya çıkan basıncı 1,5 km öteden hissettiğini şöyle ifade ediyor: ”Uzaktaydım ve kendim coğrafi olarak çok daha düşük bir seviyede bulunuyordum, ama yine de çok güçlü olan baskı dalgasını hissettim. Ben inşaat sektöründeki patlamalarla çalıştım ve yangından sonra patlayan arabanın tankının yol açmış olacağını sanıyorum. Sonra bir araba bu şekilde devrilmez. Bu tür basınç dalgası yoktur. Çok fazla patlayıcı kullanıldığını tahmin ediyorum.”

Polis, olayı kamu malına fazlasıyla zarar verme olarak değerlendiriyor ve o yönde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca bölgedeki evlerin kapı zillerini çalarak yardım istiyor.

MALMÖ’DE BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Perşembe gecesi saat 22.00 dolaylarında Malmö’nün Högaholm semtinde arka arkaya silah sesleri duyuldu. Bir kişi arabası içerisinde kurşunlanarak yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen polis 28 yaşlarında bir kişinin kurşunların hedefi olduğunu gördü. Çevre güvenlik çeridine alınarak inceleme başlatıldı.

Bir görgü tanığı 5-10 metre mesafeden kurşun yağdırıldığını belirterek ”en az 10 el silah sesi duydum” diyor.

Göteborg Landvetter Havaalanı patlama Malmö silah saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ