BAŞBAKANLIKTAN SİLAH VE MERMİLER ÇALINMIŞ!

Başbakanlık binasında bir dolapta kilitli olan silahlar ve mermiler çalınmış. Bu silah ve mermilerin yedek olarak bir dolapta tutulduğu ve gerekli anlarda kullanılmak üzerer saklandığı belirtiliyor.

BAŞBAKANLIKTAN SİLAH VE MERMİLER ÇALINMIŞ!
BAŞBAKANLIKTAN SİLAH VE MERMİLER ÇALINMIŞ! Admin
Bu içerik 776 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dagen Juridik (Günün Hukuku) adlı derginin haberine göre hükümet binası (Başbakanlık – Rosenbad)’nda bir dolapta kilitli olarak tutulan silahlar ve mermiler çalınmış. Dergiye göre 6 adet Glock 17 marka tabanca ile 300 mermisi ortadan kaybolmuş durumda. Bu alanda uzman olan bir kaynak, mermilerin oldukça tehlikeli olduğunu dergiye açıklıyor. Başbakanlıkta, Başbakan ile bir çok bakanın çalışma ofisleri bulunuyor.

Başbakanlık binası büyük ölçüde korunan bir yapı özelliğine sahip. Nasıl oluyor da buradan çok önemli silah ve mermiler çalınabiliyor. Çünkü bu silahlar beklenmedik bir olay ya da terör saldırısında kullanılmak üzere saklı tutuluyor. Bu silahlar imza ile alınıp, imza ile tekrar yerine bırakılan silahlar özelliğine sahip olan silahlar kategorisinde bulunuyor.

Çalındığı ileri sürülen silahların bir hafta önce rutin bir kontrolde yok olduğu ve yetkililer silahları bulabilmek için binada geniş çaplı araştırma yaptıkları ifade ediliyor. Olaydan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün haberdar edilmesi gerekirken bunun yapılmadığı belirtiliyor.

Dergiye göre bu konuda kimse pek konuşmak istemiyor. Başbakanlık onarım için ilkbaharda kapatılmıştı. Binanın 35 yıldır onarım görmediği ve bugün için 1 milyar kronun üzerinde bir maliyete mal olacağı dile getiriliyor.

İsveç Stockholm Başbakanlık Rosenbad silah mermi hırsızlık onarım Glock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ