İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ

Akademisyenler Sigorta Şirketi müşterilerine danışmanlık ve sigortalar arasında arabuluculuk görevi yapıyor. Şirketin 300 bin üyesi bulunuyor. Her yıl, bu alanda en iyi çalışanı, düşünce üreteni, sigorta çalışanı “Yılın Esin Kaynağı” kişi olarak seçiliyor. 2019 yılın en iyi sigortacısı olarak Türk kökenli Özlem Erdoğan ödüle layık görüldü.

İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ Admin
Bu içerik 4698 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

2019 yılının en iyi sigortacısı seçilen Özlem Erdoğan, “Sigorta faturanızı neden ödediğinizi her zaman bilmek durumundasınız. Ben, İnsanların hayatlarını her gün onlara bu konuda bilgi vererek değiştiriyorum” diyor.

Özlem Erdoğan Akademisyenler Sigorta Şirketin’nde (Akademikerförsäkring), Danışmanlık ve Hizmet Müdürü olarak çalışıyor. Özlem ve çalışanları Akademisyenler Örgütü’nde (SACO) 300 bin üyeye sigorta sağlıyor ve danışmanlık yapıyor.

Özlem Erdoğan, “Bu işimde hem bireysel bir kişi için bir fark yaratmalıyım hem de büyük sigorta şirketlerinin çalışma şeklini etkilemeliyim. Bu düşünce beni motive ediyor. Başkalarına bu alanda olmaları için onlara esin kaynaklığı da yapmak istiyorum” görüşünü dile getiriyor.

Özlem için kariyer yapmak ve bu alanda başarılı olmak için önü açıktı. Kendisi bu yönü seçti. Genç bir kadın olarak, kötü durumda olan kişilerin kendilerini nasıl daha da kötü hissettiklerini çalışma hayatında çoktan gördü. Çünkü onların sigortalanmaya ihtiyaçları vardı ama, sigortalanamıyorlardı.

Özlem Erdoğan, ”İçinde yaşadığmız ve çalıştığımız toplumda her şey olumlu. İnsanlar bir sigorta poliçesini gönül rahatlığıyla sağlayabilirler” diyor.

Akademisyenler Sigorta Şirketi’nin Genel Müdürü Lisen Thulin, “Özlem Erdoğan için,  insanlara iyi bir yaşam şartlar sağlama isteği, müşteri hizmetlerinin  değiştirmesine neden oluyor. Şirketi geliştirme çalışmaları boyunca güçlü ve olumlu bir güç olduğunu” söylüyor.

Özlem Erdoğan için sektörün müşterilerle nasıl iletişim kurduğunu, işbirliğini ve iş süreçlerini nasıl oluşturacağının bir parçası olmak önemli ve ekliyor, “Şirketler içindeki ve kendi aralarındaki farklı aktörler arasındaki sınırları kırmak istiyorum. Örneğin, bir müşteri hizmetleri ve talep düzenleyici, farklı şirketlerde olsalar bile, bir birim olarak birlikte çalışabilirler. Müşteri herhangi bir şey olursa hayatın devam etmesini istiyor. Bunu çözmek bizim işimiz” diyor.

Ödül Hakkında

Bu yıl sigorta sektöründe ”Yılın İlham Kaynağı Sigortacı Ödülü”, 2019 yılında ilk defa verilen yeni bir ödül. Ödülün geçmişi, 1965'ten beri verilen nişanlara dayanıyor. Amaç, örnek kişileri ortaya çıkarmak ve çekici ve heyecan verici işverenler olarak göstermek için ödüller veren İsveç Sigorta Birliği’nin çalışmalarına dayanıyor.

Jürinin gerekçesi: “Özlem Erdoğan için sigorta, insanların yaşamlarında bir fark yaratma konusunda yaptığı çalışmalardır. Hayatının erken döneminde aktif olarak sigorta sektörüne, sigorta alanına olağanüstü bir girişimci olarak katıldı. Bu, organizasyonu müşterilerine yüksek kalitede bakım ve güvenlik sağlama yönünde yürüttüğü yorulmak bilmez çalışmasıyla ortaya koydu. İlham verici bir liderlik ve dünyadaki gelişmeleri yakından izlemesiyle Özlem, işbirliğini, müşteri değerini ve yenilikçi anlayışıyla sigorta endüstrisini geliştirecek cesur ve yeni düşünceler üretmesini iyi bir şekilde bir araya getiriyor. ”

Ödül kazanan bir yıl boyunca İsveç Sigorta Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Akademisyenler Sigortası Hakkında

Akademisyenler Sigortası (Akademikerförsäkring AB), İsveç Mühendisleri, İsveç SSR'ler Birliği, Doğa Bilimleri, DIK, İsveç Mesleki Terapistler, İsveç Eczacıları ve İsveç Logoped Derneğinin yaklaşık 300.000 üyesine tavsiye ve sigorta sağlar. Şirketin 18 çalışanı bulunmaktadır. Tüm sigorta danışmanları lisanslıdır.

Özlem'den sigortanızı takip etmeniz için 3 ipucu:

1. Hangi haklara sahip olduğunuzu öğrenin. Herhangi bir sigorta şirketinden mektup aldığınızda hangi haklara sahip olduğunu araştırın.  Neleri kendinizin ödediğini bilin. İşverenden neler alıyorsunuz? Sendika üyeliğinizde herhangi bir şey var mı?

2. Bir sigorta danışmanından yardım alın. Sendikaya katılırsanız, danışmanlık hizmeti almak bir üye hakkı olabilir. Bu hakkı kullanın!

3. İhtiyacınız olmayan sigortayı terk etmeye cesaret edin. Hayat değiştikçe sigortacılığa olan ihtiyaç da yaşam koşullarınıza göre değişir. Bunu da unutmayın…

Özlem Erdoğan Akademisyenler Sigorta Şirketi 2019'un En İyi Sigortacısı Ödülü 2019 İsveç Sigorta Ödülü Danışmanlık sigorta hizmeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Canan     2019-12-17 Ne hakları be adamlar artık istemiyor turkleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI