SOSYAL GÜVENLİK BAKANI İLE HANİF BALİ ARASINDAKİ ’CİNSELLİK’ ÜZERİNE TWİTTER DUELLOSU

Ilımlı Muhafazakar Parti Milletvekili Hanif Bali ile Sosyal Güvenlik Bakanı Annika Strandhäll arasında kadınların cinselliği ve cinsel istekleri konusunda Twitter üzerinden ilginç bir duello yaptıkları gözlendi.

SOSYAL GÜVENLİK BAKANI İLE HANİF BALİ ARASINDAKİ ’CİNSELLİK’ ÜZERİNE TWİTTER DUELLOSU
SOSYAL GÜVENLİK BAKANI İLE HANİF BALİ ARASINDAKİ ’CİNSELLİK’ ÜZERİNE TWİTTER DUELLOSU Admin
Bu içerik 918 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sosyal Güvenlik Bakanı Annika Strandhäll Twitter üzerinden ”Yalın ve temiz bir  İsveççeyle söylemek gerekirse, ’saçmalık’, siz, kadınların cinselliği hakkında bilgisizce nasıl konuşabilirsiniz? Bundan  utanmanız gerekir.  Bir kez daha düşününüz… Gerçekte, inanılmaz derecede utanç verici!” diye Hanif Bali’nin kadınların cinsel isteklerine yönelik yazdığı şu satırlara, ”Kadınlar erkekler kadar seks istemiyor. Onlar, güven ve statü istiyorlar. Karşılaştırma için eşcinseller ve örüklülere bakın…” atıfta bulunarak sert bir biçimde yanıt verdi.

Annika Strandhäll ayrıca Hanif Bali’ye Noel esnasında, ” Bu gerçek mi? @hanifbali Noel tatili sırasında ne oldu?” diye yazıyor.

Hanif Bali ise, ”Kendisinin açıkça anlamadığı bir konuda tartışmanın içerisine atlamak istiyor. Aynı zamanda benim özel yaşam hakkında ucuz bir ima yaratmak istiyor” diye yanıtlıyor. Devamla, ”İsterseniz, beni yanlış yorumlamaya ve saldırmaya devam edebilirsiniz. Güzel. Ama özel yaşamımı sizin gibi karıştırmam. Bu, hepimizin kaybettiği bir yöntem olur” diye yazıyor.

İsveç basınına yansıyan haberlere göre Bali oldukça kızgın görünüyor, ”Benim tarzım ya da arkasında durmadığım bir şeyle suçlanıyorum. Beni, kadınların cinsel özerkliği ve kendi yaşamlarını tayin etme hakkını sorgulamakla suçluyor. Ben, sadece araştırmaların gösterdiği gibi erkekler, kadınlardan daha fazla karışık cinsel ilişkilere sahipler. Bu destekleyecek pek çok fazla veri olduğunu açıklıyorum” ifadelerini kullanıyor.

Hanif Bali, ”Bilimsel araştırmaların çerçevesinde erkeklerin kadınlardan cinsel konuda daha aktif oldukları konusunda basit fikir ileri sürdüm. Fakat suçlandım. Annika Strandhäll, benim özel yaşamıma ilişkin şeyler söyledi. Beni çirkin ve saygısız olmakla nitelendirdi” diyor.

Annika Strandhäll Sosyal Güvenlik Bakanı Hanif Bali milletvekili Twitter duello cinsellik erkek kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ