POLİS KOVALAMACASI, 1 ÖLÜ

Stockholm’un güneyinde Örby semtinte polis ile bir arabanın kovalamacası ölümle sonuçlandı. Polisten kaçan üç kişinin bir çalıntı araba kullandıklarının belirlenmesi üzerine ihtarlara aldırmayan sürücü polisten kaçmaya çalıştı. Kovalamaca aracın iki taşıta çarpmasıyla araba bulunan üç kişiden biri öldü, diğerleri ağır yaralandı.

POLİS KOVALAMACASI, 1 ÖLÜ
POLİS KOVALAMACASI, 1 ÖLÜ Admin
Bu içerik 775 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bu gece yarısından sonra Stockholm’un güneyide bulunan Örby semtinde polis bir çalıntı araba belirledi. Arabanın peşine düştü. Polis tarafından takip edildiklerini anlayan kişiler polisten kaçmaya başladı. Polis kovalamacası bir dram ile sona erdi. Polisten kaçarak kurtulmaya çalışan kişilerin içinde bulunduğu araç iki ayrı başka taşıtla çarpıştı. Arabada bulunanlardan biri öldü, diğer ikisi ise ağır yaralandı.

Polis sözcüsü Per Fahlström, “Şoför trafikte kargaşa yaratmak ayrıca ihmal suçu ve başkasının ölümüne sebebiyet vermekle suçlanacaktır” diyor. Olayın yakınındaki bir benzin istasyonunda bulunan bir görgü tanığı, “Bir patlama duydum. Arkasından mavi ışıklı polis 20 saniye sonra oradaydı” ifadelerini kullanıyor.

Olayın akabinde polis merkezine çağrılan ve gece boyunca sorguya alınan polis sözcüsü Per Fahlström, “kaza bir araba takipiyle bağlantılı olarak meydana geldi. İsveç polisinin takibi, bir araç sürücüsü polisin dur ihtarına uymayı ve durmayı reddettikten sonra başladı” görüşünü ileri sürüyor.

Polisten kaçan araba iki binek otomobille çarpıştı. Üç kişi ağır yaralandı. Yaralılar, ambulans ve ambulans helikopteri ile hastanelere kaldırıldı. Sabahın ilerleyen saatlerinde polis, 45-50 yaşlarındaki bir kişinin yaralarından dolayı öldüğünü açıkladı. Bu konuda akrabaları bilgilendirildi

Polis sözcüsü Per Fahlström’e göre kovalanan araba çalıntı. Per, “Sürücü trafikte ağır ihmalden ve bir başkasının ölümünesebebiyet vermekten ayrıca ağır ihmalden şüpheleniliyor” diyor. Polis çalışanlarına yönelik suç ve raporlarla ilgili şüpheleri araştıran Özel Savcılık, gece boyunca kaza hakkında bilgilendirildi.  Per Fahlström “Bu tür durumlarda rutin bir iştir” diyor.

Aftonbladet gazetesinin haberine göre, çalınmış arabanın direksiyonunun arkasında, 20'li yaşlarında polis tarafından bilinen ve çeşitli suçlarla tanınan bir genç oturuyordu. Gazete, çalınan arabanın başka bir araca ait plakası olan bir Audi olduğunu yazıyor. Aftonbladet ayrıca, sürücünün geçen sonbaharda hapishaneden serbest bırakıldığını ve kişinin daha önce lüks arabaları hırhızlığıyla bilindiğini yazıyor.

20 yaşlarındaki sürücünün 15 yaşaından beri polis kayıtlarında var olduğu belirtiliyor. Dört yıl boyunca - 2015'ten 2019 sonbahara kadar - toplam 221 suç işlediği ifade ediliyor.

Stockholm Örby polis kovalamaca ölüm suç trafik ihmal çalıntı araba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ