JONAS SJÖSTEDT SOL PARTİ BAŞKANLIĞINI BIRAKIYOR

Sol Parti Jonas Başkanı Sjöstedt Mayıs ayında partinin yapacağı olağan kongresinde başkanı aday olmayacağını kendi Facebook sayfasında duyurdu.

JONAS SJÖSTEDT SOL PARTİ BAŞKANLIĞINI BIRAKIYOR
JONAS SJÖSTEDT SOL PARTİ BAŞKANLIĞINI BIRAKIYOR Admin
Bu içerik 514 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Jonas Sjöstedt 6 Ocak 2012 yılından beri Sol Parti Başkanlığını yürütüyordu. Facebook’taki açıklamasında, “Benim için zor bir karardı. Sol Parti'nin başkanı olmak hayal edebileceğim en önemli ve en zevkli görev” ifadelerini kullandı.

Jonas Sjöstedt parti başkanlığı ve akabinde milletvekilliğinden ayrılacağını duyurmasının arka planında aile yaşamı olduğunu ileri sürdü. Eşi Vietnamda büyükelçilik görevinde bulunuyor ve kendisi Vietnam’a taşınıyor. Bu konuda Sjöstedt, “İyi bir baba, koca ve arkadaş olmak için daha fazla zaman istiyorum. Ailem birkaç aydır Vietnam'da yaşıyor. Oraya taşınacağım” açıklamasını yapıyor.

Jonas, bu kararını parti dernekleriyle biraraya geldiği bir toplantıda duyurdu. Sosyal medya üzerinden de herkesin duymasını istedi.

Jonas Sjöstedt 25 Aralık 1964 yılında Göteborg’da doğdu. 1993 – 94 yıllarında sürdürdüğü “AB’ye Hayır” kampanyasıyla tanındı. İki yıllık bir lisenin Sosyal Bölümü’nden mezun oldu. Volvo’nun Umeå’daki kamyon fabrikasında montör olarak çalıştı. 1995 - 2006 arasında  AB milletvekiliği yaptı. 2010 yılından bu yana İsveç Parlamentosu’nda milletvekili olarak bulunuyor.

Jonas Sjöstedt Sol Parti bırakıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ