İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN KORONA VİRÜSÜ UYARISI

İsveç Dışişleri Bakanlığı İsveç vatandaşlarının korona virüsü tehlikesi olan Çin’de belirli bölgelere seyahat etmemelerini istiyor.

İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN KORONA VİRÜSÜ UYARISI
İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN KORONA VİRÜSÜ UYARISI Admin
Bu içerik 1591 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Dışişleri Bakanlığı artık İsveçlilere korkulan koronavirüsten etkilenen yerlere seyahat etmelerini tavsiye ediyor. Bu bir basın bülteninde belirtilmiştir. Bakanlık özellikle de Wuhan şehri ve Hubei Eyaleti’ne seyahat etmemelerini öneriyor.

Bakanlık Basın Sözcüsü Erik Karlsson, “Virüs bulaşma riski nedeniyle tavsiye etmiyoruz. Tavsiye, enfeksiyonun yayılması nedeniyle yerel sağlık hizmetlerinin yoğun bir şekilde istihdam edilmesine dayanıyor” diyor. Şu anda Çin'in Hubei Eyaletinde kaç İsveç vatandaşı olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Erik Karlsson ayrıca, “Dışişleri Bakanlığımız ve Pekin'deki büyükelçiliğimiz Çin’de bulunan pek çok kişiyle temasa geçti” açıklamasını da yapıyor.  Aynı zamanda, virüs dünyanın diğer bölgelerine yayılmaya devam ediyor.

Tayland’ın turist bölgesi olan Hua Hin gelen bir Çinli turistte yüksek ateş görüldü. Bu Tayland’a altıncı yüksek ateş vakası olarak biliniyor. Diğer yandan NBC News haber sitesi, ABD’de üçüncü korona virüsü vakası görüldüğünü açıkladı.

Ayrıca daha önce ve bugün, Norveç ve Danimarka seyahat önerilerini değiştirdiklerini açıkladılar. Bu ülkeler, korona virüsü nedeniyle vatandaşlarını Hubei Eyaletine gitmekten vazgeçmelerini istiyorlar.

İsveç İsveç Dışişleri Bakanlığı Çin seyahat Wuhan Hubei Eyaleti korona virüsü Tayland Danimarka Norveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Anna     2020-02-01 Is çindi bence bunu herkes onemsemeli kalabalık yerlerde durulmamalı,ve hijyen büyük önem vermeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ