HÜKÜMET İŞGÖÇÜNÜN SINIRLANDIRILMASI KONUSUNDA ANLAŞTI

Hükümet geçen yıl “Ocak Sözleşöesi” olarak adlandırılan işbirliği yaptığı Merkez Partisi ve Liberal Parti’yle işgöçünün sınırlandırılması konusunda uzlaşmaya vardıklarını açıkladılar.

HÜKÜMET İŞGÖÇÜNÜN SINIRLANDIRILMASI KONUSUNDA ANLAŞTI
HÜKÜMET İŞGÖÇÜNÜN SINIRLANDIRILMASI KONUSUNDA ANLAŞTI Admin
Bu içerik 859 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI  

Hükümet ve işbirliği yaptığı partiler arasında süren işgöçü konusu görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Adalet ve Göç Bakanı Morgan Johansson, Çevre Partisinden Rasmus Ling ile Merkez Partisinden göç sözcüleri Jonny Cato ve Liberal partisen Fredrik Malm arasında imzalandı.

Partiler arasında varılan anlaşmanın bazı önemli maddeler şöyle:

  • Oturma izinleri kolaylaştırılabilmesi için temel kural, yüksek nitelikli ve aranılan bir eğitime sahip olmak ya da bir şirket kurmak
  • İşinde başarılı olanların sınır dışı edilmesi sorunu çözülmelidir. Bu genellikle işverenin kişilerin sınır dışı edilmesine yol açan küçük hataları meselesi çözüme kavuşturulmalıdır.
  • İşgücü göçü kurallarının kötüye kullanılmasının ortadan kaldırılması için bu konuda sıkı önlemler alınmalıdır. Engelli kişilerin akrabalarını yardımcı gibi göstererek çalışma izni almak için İsveç'e getirilmeleri görüşmelerde ileri sürülen hilelerden birisidir.
  • Araştırma, işçi göçmenlerin aile üyeleri için geçim kaynağı gerekip gerekmediğine karar verecektir.
  • Araştırma, işverenlerin işgücü göçmenlerinin çalışma koşullarındaki önemli değişiklikleri Göç Kurulu’na bildirmeleri için bir gereklilik getirip getirmeyeceğine karar verecektir.
  • Ayrıca sahte işçi getirme ve bunlara çalışma izni sağlama olayları kayıt altına alınmalı öte yandan insan kaçakçılığına karşı yeni öneriler geliştirilmelidir
  • Araştırma raporu 1 Kasım 2021'ye kadar hazır olacak biçimde hazırlanmalıdır.
İsveç işgöçü anlaşma hükümet işbirliği partileri sınırlama yeni kurallar Morgan Johansson Adalet ve Göç Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ