HELSİNGBORG’DA KUŞKULU PATLAYICI BULUNDU

Dün akşam saatlerinde İsveç’in güney kenti Helsingborg’da bir apartmanda tehlikeli patlayıcı bulundu. Apartmanda ve yakında oturanlar boşaltıldı. Saat 23.00 gibi tekrar evlerine döndüler.

HELSİNGBORG’DA KUŞKULU PATLAYICI BULUNDU
HELSİNGBORG’DA KUŞKULU PATLAYICI BULUNDU Admin
Bu içerik 512 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Helsingborg sık sık patlamaların yaşandığı bir kent. Dün gecede bir apartmanda tehlikeli patlayıcı madde bulundu. Apartmanda ve yakınındaki binalar boşaltıldı. Olay yerine bomba uzmanları gelerek gerekli çaşlışmaları yaptı. İnsanlar saat 23.00 den sobnra evlerine döndüler.

Polis sözcüsü Evelina Olsson, “Biz gerekli çalışmaları yaparak tehlikeyi ortadan kaldırdık. Konut sahiplari dairelerine dönebilirler. Bir engel kalmadı” açıklamasını yapıyor. Polis patlayıcının türü ve gücü hakkında bilgi vermiyor

Olay sonrası polisin yaptığı araştırmalar sonucunda 6 kişi gözaltına alındı. Polis kamu malına ve kamuya büyük zarar vermek amaçlı tehlikeli madde bulundurmak suçundan dava açılacağını bildirdi.

GECE PATLAMA

Bu olayın ardında Helsingborg’da gece yarısından sonra 01.00 dolaylarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Apartman girişine bırakılan ve patlatılan maddenin kapı ve pencerelere büyük ölçüde zarar verdiği bildiriliyor.

İsveç Helsingborg patlayıcı gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ