IRKÇI PARTİ BAŞKANI JİMMİE ÅKESSON MÜLTECİLERE TÜRKİYE SINIRINDA PROPAGANDA YAPTI

İsveç ırkçı parti başkanı Jimmie Åkesson Yunanistan – Türkiye sınırına giderek mültecilerle görüştü. Mültecilere ‘İsveç’e gelmeyin” mesajı verdi.

IRKÇI PARTİ BAŞKANI JİMMİE ÅKESSON MÜLTECİLERE TÜRKİYE SINIRINDA PROPAGANDA YAPTI
IRKÇI PARTİ BAŞKANI JİMMİE ÅKESSON MÜLTECİLERE TÜRKİYE SINIRINDA PROPAGANDA YAPTI Admin
Bu içerik 1182 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye, AB ülkeleri arasında ortaya çıkan anlaşmazlık üzerine sınır kapılarını açarak Türkiye’deki başta Suriyeli olmak üzere diğer mültecilerin Avrupa’ya gitmesine izin verdi.. Bu durum başta Yunanistan olmak üzere diğer AB ülkelerince sert bir biçimde eleştirildi. Yunanistan sınırda sıkı güvenlik önlemleri alarak mültecileri içeriye bırakmıyor. Bu nedenle yaşanan olumsuzluklarda iki mülteci polis tarafın vurularak öldürüldü.

 İsveç’in ırkçı ve yabancı düşmanlığıyla tanınan partisi İsveç Demokratlar’ın başkanı Jimmie Åkesson Yunanistan – Türkiye sınır kapaısına giderek mültecilere propaganda yaptı. Jimmie Åkesson mültecilere “İsveç dolu. İsveç’e gelmeyin. Size verecek ne paramız ne de evlerimiz var.Üzgünüz” dedi.

Åkesson, sınırda ayrıca beraberinde getirdiği ve İngilizce yazılmış bildiriler dağıttı. Bildirlerin altına “İsveç Halkı, İsveç Demokratları“ imzasının yazıldığı görüldü. Bildirinin altına yazılan “İsveç Halkı” ibaresi için “Muhtemelen şimdiye kadar sahip olduğumuz politikadan daha sorumlu bir göç politikası isteyen İsveç halkının büyük bir kısmı için konuşabiliriz. Yapılan kamuoyu yoklamalarında bu durum oldukça açıktır. Zaten buna dayanarak bu sözü söylemeye cesaret ediyorum” diyor.

Jimmie Åkesson sınırda pek çok mülteciyle konuştuğunu belirterek, “Bu göçün görünüşünün neye benzediğine dair kendimizin görmesi önemlidir. Pek çok insana nereye gitmek istediklerini  sorduk. Onlar Kuzey Ülkeleri ve Almanya’dan bahsettiler. Biz onlara İsveç dolu dedik. Daha fazla alacak gücümüz yok. Ev yok. İsveç’e gelmemelerini sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Jimmie Åkesson’un bu davranışı iktidara destek veren diğer partiler tarafından eleştiriliyor.

Jimmie Åkesson Yunaistan Türkiye mülteci sınır seyahat propaganda İsveç Demokratları Jimmie Åkesson parti başkanı İsveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ