ÖREBRO’DA ÜÇ OKULA BOMBA TEHDİDİ

Stockholm batısındaki Örebro kentinde üç okula telefonla bomba tehdidi yapıldı. Okullar gelen telefonun ardından boşaltıldı. Olay polise intikal etti. Ulusal Bomba Ekibi gerekli incelemeleri başlatmak üzere olay yerlerine hareket etti.

ÖREBRO’DA ÜÇ OKULA BOMBA TEHDİDİ
ÖREBRO’DA ÜÇ OKULA BOMBA TEHDİDİ Admin
Bu içerik 721 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Bugün öğle saatlerinden önce basına yansıyan haberlere göre 10.55 dolaylarında bir kişi Örebro’daki üç okula telefon ederek saat başında bir bombanın patlatılacağı haberini verdi. Bu durum üzerine okullar boşaltılarak polise haber verildi.

Örebropolis Basın Sözcüsü Kenneth Johannesson, “Okul tahliye edilmeye başlandı. Bütün öğrencileri eve gönderdiler. O zaman yakın bölgede kendilerini tahliye eden iki küçük okul daha var. Polis Yasası'nın desteğiyle okulun dışına çıkan yolu kapatmaya karar verdik ”dedi.

Johannesen, “Bu durum tamamen güvenlikle ilgilidir. NOA (Polis Ulusal Operasyonlar Dairesi) ile olay hakkında görüşmeler yaptık. Beş dakika önce temasa geçtik ve bomba imha ekibi şimdi Örebro'ya doğru ilerliyor. Buraya araba ile ulaşmaları yaklaşık iki saat sürüyor. Şu anda tehdidin altında yatan açık bir neden yoktur. Okul personeli ile konuşuyoruz ve olay hakkında ne düşündüklerini görüyoruz. Olay üzerinde inceleme yapıyor ve bilgi toplamaya çalışıyoruz” diyor.

İsveç Örebro bomba okul patlatma tehdit Kenneth Johannesson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ