BAŞBAKAN LÖFVEN: İSVEÇ SINIRLARINI KAPATMAYI DÜŞÜNMÜYOR!

İsveç Başbakanı Stefan Löfven kurum yetkilileriyle saat 16.40’da ortak bir basın toplantısı düzenledi. Hükümet koronavirüsü ile mücadele için Toplumsal korunma ve Hazırlık Kurumu’na 75 milyon para ayırdı. Kurum bu parayı ‘bilgilendirme’ çalışmaları için kullanacak.

BAŞBAKAN LÖFVEN: İSVEÇ SINIRLARINI KAPATMAYI DÜŞÜNMÜYOR!
BAŞBAKAN LÖFVEN: İSVEÇ SINIRLARINI KAPATMAYI DÜŞÜNMÜYOR! Admin
Bu içerik 1186 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Koronavirsünün İsveç’te yayılmasını önlemek için çalışmalar devam ediyor. Bugün saat 16.40’da Toplumsal Korunma ve Hazırlık Kurumu, Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü, Halk Sağlığı Kurumu başkanlarıyla bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Stefan Löfven, hükümetin bildilendirme çalışmalarında kullanılmak üzere Toplumsal Korunma ve Hazırlık Kurumu’na ekstra 75 milyon kron verildiğini söyledi.

Stefan Löfven, “Toplumsal Korunma ve Hazırlık Kurumu birçok önlemi yakın gelecekte açıklayacak, İsveç şirketlerini ya da çalışanlarını kaderlerine terk etmeyeceğiz” dedi. Başbakan ayrıca, “hükümetin İsveç sınırlarını kapatmak için hiçbir mesajı olmadığını” duyurdu.

Basın toplantısının yapıldığı saatlerde İsveç’te virüsü taşıyanların sayı 1000’i aşmış durumdaydı. Hastalıktan da üç kişi yaşamını yitirmişti. Hükümet, yüsek okul sınavını iptal etmiş, hasta olanlardan kesilen ilk gün parasını da iki ay süreyle kaldırmıştı.

Halk Sağlığı Kurumu  genel Müdürü Johan Carlson, “Genel yayılma riski çok yüksektir. İsveç halk sağlığı ve toplumu için önemli bir tehdittir” görüşünü dile getiriyor.

Başbakan Löfven, “Şimdi belirleyici faktör, hızın yavaşlamasıdır, böylece sağlık hizmetlerinin yönetilmesi zor olduğu için sırtımıza büyük bir kambur aldık. Bu durumda hepimizin yayılmayı yavaşlatmasına yardımcı olmamız son derece önemlidir. Bu nedenle, aşağıdaki çağrıları göndermek istiyoruz: Ellerinizi sabun ve ılık suyla yıkayın, Dışişleri Bakanlığı tüm gereksiz yolculuklara karşı tavsiyede bulunuyor, hükümet MSB'nin yeni bilgilendirme kampanyası için 75 milyon kron ek para ayırdık. Bunu partilerle birlikte ele alacağız, meclisteki parti liderlerini hükümet önlemlerini tartışmak ve bilgilendirmek için düzenli toplantılara davet ettik” görüşlerini açıklıyor.

İsveç koronavirüsü Başbakan Stefan Löfven basın toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ