SAS 10 BİN ÇALIŞANINI İZNE AYIRDI

İskandinavya Hava Yolu (SAS) zor günler yaşıyor. Koronavirüsü nedeniyle seyahatlara getirilen yasaklar, sınırlamalar dolaysıyla SAS uçakları havalanamıyor. SAS 10 bin çalışanını zorunlu izne çıkardı.

SAS 10 BİN ÇALIŞANINI İZNE AYIRDI
SAS 10 BİN ÇALIŞANINI İZNE AYIRDI Admin
Bu içerik 656 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

SAS genel Direktörü Richard Gustafson akşam saatlerinde yaptıyı basın toplantısında çalışanlarından 10 bin kişiyi zorunlu izne çıkardıklarını açıkladıç Bu da çalışanların yüzde 90’ına denk geliyor. Danimarka ve Norveç kısa süreli izin verirken İsveç bölümünün işten çıkarılma riskleri var. Şirket, hükümetler tarafından alınan kararlara sert tepki gösteriyor.

SAS Genel Direktörü Richard Gustafson, “Birkaç gün içinde hükümetten bir mesaj almalıyız” diyerek şirketin içerisine düştüğü zor durumları yansıtmaya çalışıyor. Gustafson ayrıca, dış ülkelerde kalmış İsveçliler için hava köprüsü kurabiliriz açıklamasını da yapıyor.

Richard Gustafsson; “Havacılık ve SAS için, kapalı sınırlar ve dünya ülkelerini ziyaret etmeme tavsiyesi, İskandinavya'ya gelen ve İskandinavya'dan giden yolcuların yanı sıra içindeki uçak bileti talebinin az ya da çok kaybolduğu anlamına geliyor. Ortaya çıkan gerçekliğe adapte olmak ve kalkış sayısını büyük ölçüde azaltmak zorunda kalıyyoruz. Pazartesi sabahı işimizin çoğunda geçici bir mola vereceğiz. yurtiçinde ve yurtdışında önemli destinasyonlar için kritik altyapıyı mümkün olduğunca koruyacağız” ifadelerini kullanıyor.

Gustafson, “Uçuşlarımız gördüğümüz kadarıyla büyük bir tokat yiyor. Havacılık genel olarak, sadece SAS değil, altyapının sosyal ve önemli bir parçasıdır. Politikacılar, bu virüs salgını sonrasında bile iyi ilişkileri sürdürmenin öneminin farkındalar, kesinlikle ikna oldum. Somut teklifleri çok, çok kısa bir şekilde görmeyi umuyorum” diyor.

SAS İskandinavya Hava Yolu Richard Gustafson basın toplantısı zorunlu izin Danimarka Norveç İsveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ