İSVEÇ KRALI KORONAVİRÜS İÇİN HALKA SESLENDİ

Çarşamba günü İsveç kralı Carl XVI Gustaf sarayda Başbakan Stefan Löfven ve bazı basın mensuplarının hazır bulunduğu ortamda İsveç halkına seslendi. Kral, “Sorumluluk gerektiren bir pozisyondayız” dedi.

İSVEÇ KRALI KORONAVİRÜS İÇİN HALKA SESLENDİ
İSVEÇ KRALI KORONAVİRÜS İÇİN HALKA SESLENDİ Admin
Bu içerik 1253 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Kralı Carl XVI Gustaf bugün öğleden sonra saat 14.30 dolaylarında tv’den halka seslendi. Kral, “Birçoğumuz  sağlığımız, akrabalarımız ve geçimlerimiz konusunda endişeliyiz. Sorumluluk gerektiren bir pozisyondayız” dedi.

Kral, virüsün yayılmasını önlemek ve toplumsal koşullar altında en iyisini yapabilmek için profesyonel kurumlarının çalışmalarına dikkat çekti. Kral Carl XVI Gustaf, “Bu çabalar takdirimizi ve saygımızı hak ediyor. Aynı zamanda milyonlarca İsveçli büyük sorumluluk alıyor. Dört gözle beklediğiniz faaliyetlerden kaçınmak durumundasınız. Günlük hayatınızı ve planlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu sadece kendi iyiliği için değil, İnfeksiyonu yaymamak için diğer insanları düşünmek uğruna yapılır” ifadelerine yer verdi.

Kral devamla, “İnfeksiyonun yayılmasına katkıda bulunmaktan hepimizin sorumluluğu vardır. Uzman yetkililerimizin tavsiyelerini dinlemeliyiz. Toplantılardan kaçının. Bu, özellikle ağır hastalık riski altında olan yaşlı insanlar için geçerlidir. Ben ve Kraliçe ve ailemiz bu ipuçlarıyla yaşamaya çalışıyoruz. Şimdi İsveç'te hepimizin birbirimize yardım etmek için elimizden geleni yapması gerektiğini” dile getirdi.

Kral Carl XVI Gustaf, İsveç'i de tüm ülkeyi etkileyen bir durumda fırsatları görmeye çağırdığı konuşmada da umutlu doluydu. Kral, “ İçinde bulunduğumuz gibi zor durumlar da bir fırsat sunuyor. Bir ülke ve insan olarak kendimiz için en iyisini geliştirme fırsatı. Anın ciddiyeti bozulmamalıdır. Ancak umutlu ve kendinden emin hissetmek için de iyi nedenler var” görüşünü ortaya koydu.

İsveç Kral Carl xvı Gustaf tv konuşma koronavirüsü Halka sesleniş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ