ANDERS TEGNELL: “EN KÖTÜ DURUMU ATLATABİLİRİZ”

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu baş epidemiyoloğu Anders Tegnell basına yaptığı açıklamada, “En kötü durumu atlatabiliriz. Virüs orta derece seyrediyor. Umutluyum” dedi.

ANDERS TEGNELL: “EN KÖTÜ DURUMU ATLATABİLİRİZ”
ANDERS TEGNELL: “EN KÖTÜ DURUMU ATLATABİLİRİZ” Admin
Bu içerik 858 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu baş epidemiyoloğu Anders Tegnell İsveç’te koronavirüsün ilk görüldüğü 31 Ocaktan bu yana basında sürekli olarak yer olan bir kişi. Aftonbladet gazetesine verdiği bugünkü demecinde, “En azından Stockholm ve çevresindeki bölgelerde şu anda muhtemelen en kötüsünü aşabileceğimize dair biraz kanıt var” ifadelerine yer verdi.

Anders Tegnell’in İsveç hükümeti adına izlediği yol ve yöntem hem bazı uzmanlar ve ülkeler tarafından “yanlış yol” olarak hem de bazı ülkeler, Dünya Sağlık Örgütü tarafından takdirle, övgüyle karşılandı. Tegnell izlediği yolun yüzde 100 doğru olmayabileceğini ama ülkesi ve vatandaşları için en iyisini yapmaya çalıştığını yeri geldikçe dillendirdi. Tegnell ayrıca, rakamların kendisini "orta derecede” umutlu hissettirdiğini söyledi

Anders Tegnell demecinde, “Çünkü insanlara yardım etmeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar geldiğimiz nokta, en az biraz daha düşük dalgalı seyrediyor.Fakat  iyi bir sağlık hizmeti verebilmemiz için bir kaç hafta daha sabırlı olmamız çok önemlidir. Şu anda aldığımız önlemlere uymaya devam edersek başarılı olabiliriz. Önlemleri gevşetirsek, daha da kötüleşebilir. En azından Stockholm ve çevresindeki bölgelerin muhtemelen en kötüyü aşabileceği konusunda çok fazla iyimser konuşmalar var. Ancak İsveç'in işlerinin daha da kötüleşebileceği başka bölümleri de var. Temel soru, bireye mümkün olduğunca fazla sorumluluk vermektir. Her gün hâlâ insanlar birbirleriyle görüşüyorlar, bu olayın bir boyutudur. Ülkenin diğer bölgelerinden kişiler birbirleriyle karşılaşıyorlar bu da başka bir şeydir” diyor.

Anders Tegnell insanların tatil düşünceleri için de, “Birinin sıkışık biçimde ve başkalarına çok yakın olması gerekmeyecek kadar aralarında boşluk olmalıdır. Bunu bir kamp alanında uygulayabilirsiniz. Bu durum kimi etkinlikler ya da her iş türü için de geçerlidir” görüşünü ileri sürüyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell koronavirüsü aftonbladet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ