İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞINI 15 TEMMUZA KADAR UZATTI

İsveç Dışişleri Bakanlığı, yurtdışına çıkış tarihini 15 temmuza kadar uzattı. Bakanlık tavsiyesi zorunlu olmadıkça tüm ülkelere gereksiz seyahatlerden kaçının yönünde oldu. Aynı zamanda, İsveç sınırları içinde iki saate kadar araba yolculuğuna yapılması yönünde de tavsiyelerde bulunuluyor.

İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞINI 15 TEMMUZA KADAR UZATTI
İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞINI 15 TEMMUZA KADAR UZATTI Admin
Bu içerik 3054 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI  

Hükümet kanadı bugün Başbakan Stefan Löfven, Dışişleri Bakan Ann Linde, Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren ve Ulusal Halk Sağlığı Genel Müdürü Johan Carlson katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda koronavirüsü ve seyahatlar konuşuldu. Başbakan Löfven, ” Ancak bu yolculuklar sırasında bile sağduyu ve öz sorumluluk geçerlidir. Keşke virüsün bittiğini söyleyebilseydim. Krizimizin arkasındayız ama henüz arzu edilen yerde değiliz. Önümüzdeki yaz farklı olacak. Her şeyi kapatmadık, ancak henüz normal moda geri dönemeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ise, ”Koronavirüsü nedeniyle ortaya çıkan belirsizlikten dolayı yurtdışına seyahatları 15 Temmuza 2020 tarihine kadar uzattık. Virüsün yavaşladığını görmüyoruz. ve Yurtdışından evlerine dönemeyen 7.500 İsveçliye yardım etmeye çalıştık. Yurtdışındaki İsveçliler yerel hükümetlerin önerilerine uymalılar ve büyükelçiliklerimizin ’Swedenabroad’ ya da bakanlığımızın ’seyahat UD Resklar’ hakkındaki seyahat bilgilerini okumalıdırlar” dedi.

Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren, ” Halk Sağlığı Kurumu, gezilerin sağlık hizmeti yükü olmadan yurtiçinde yapılabileceği değerlendirmesini yapmıştır. Seyahat ediyorsanız, zaman geçirdiğiniz aileniz ya da yakın tanıdıklarınızla birlikte olmalıdır. Tehlikenin bittiğine dair bizim tarafımızdan bir işaret yok” dedi.

Ulusal Halk Sağlığı Genel Müdürü Johan Carlson, spor kampları ve çocuk kampları için” Bu durumu inceliyooruz ve olumlu bir ruhla bakıyoruz. Daha önce okulların kapatılmaması ve gençlik ve çocuk sporları için açık bir işaret verilmesi gerektiğini söylemiştik” yorumunu yaptı. Ayrıca Johan Carlson, liseler, üniversiteler ve yüksekokullarr üzerindeki kısıtlamaların muhtemelen ilk elde kolaylaştırılacağını belirtirken yaz aylarında kısıtlamalar ve tavsiyeler için de, "Şu anda olduğu gibi, çoğu şey kalmış gibi olacak” dedi.

İsveç Başbakan Stefan Löfven Dışişleri Bakanı Ann Linde Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson basın toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ