HANİNGE VE BOTKYRKA’DA BOMBA ALARMI

Stockholm’un güney belediyesi Haninge’nin Vendelsömalm semtinde bir araba firmasının lokalinde bir patlama meydana geldi. Bu patlamadan bir saat sonra Botkyrka Belediyei’nin Alby semtinde sıraevlerde patlayıcı madde olduğu bildirilen bir pakete rastlandı. Sıralıevlerde oturan 150 kişi tahliye edildi.

HANİNGE VE BOTKYRKA’DA BOMBA ALARMI
HANİNGE VE BOTKYRKA’DA BOMBA ALARMI Admin
Bu içerik 656 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in koronavirisüyle meşgul olduğu şu sıralarda sokak çeteleri de boş durmuyor. Çetelerin çatışmaları ölümlerle sonuçlanıyor.  2020 ilk altı ayında 20 dolaylarında kişi öldürüldü. Haninge Belediyesi’nin Vendelsömalm semtinde saat 00.30 dolaylarında bir araba firmasının lokalinde patlama meydana geldi. Patlamanın önemli çapta hasra yol açtığı belirtiliyor. Polis, Haninge’nin çevresinde bulunan ve genellikle göçmenlerin yoğun oturduğu yerleşim yerlerinden çok sayıda telefon aldığını ifade ediyor. Polis ve bomba uzmanları gerekli incelemeleri ve soruşturmaları sabah saatlerinden itibaren de sürdürüyorlar.

Vendelsömalm’daki patlamanın ardından bir saat sonra Botkyrka Belediyesi’nin Alby semtinde sıralıevler bölgesinde bir parkta patlayıcı olduğu sanılan bir paket ihbar edildi. Polis paketin bir kişi tarafından fark edildiğini ve kendilerine ihbarda bulunulduğunu belirtiyorlar. Olay yerine bomba uzmanları yollanıyor. Sıralıevlerde oturan 150 kişi bölgeden tahliye ediliyor. Poliyasanın s kamu malına zarar vermek maddesinden işlem başlattığını ifade ediyor.

Polis bu iki olay arasında bir bağlantının oluğ olmadığını da araştırdığını ve olabilirliğinin göz ardı edilmemesi gerektiğini de dile getiriyor.

Stockholm Haninge Botkyrka Alby Vendels malm bomba patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ