STOCKHOLM’DA BİNLERCE KİŞİ ABD’Yİ PROTESTO ETTİ

Amerika’nın Mınneapolis Eyaletinde polisler tarafından öldürülen George Floyd için tüm dünya ayakta ve ABD polis terörünü protesto ediyor. Çarşamba akşamı İsveç’in başkenti Stockholm’da binlerce kişi Sergel Meydanı’nda toplanarak ABD’yi protesto etti.

STOCKHOLM’DA BİNLERCE KİŞİ ABD’Yİ PROTESTO ETTİ
STOCKHOLM’DA BİNLERCE KİŞİ ABD’Yİ PROTESTO ETTİ Admin
Bu içerik 700 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’da binlerce kişi meydana inerek Amerika’yı ve polis terörünü protesto etti. Amerikalı siyahi George Floyd’un diziyle kafasına basarak  nefessiz kaıp ölmesine neden olmuştu. ABD’de önce Mınneapolıs Eyaletinde başlayan daha sonra tüm Amerika’ya yayılan protesto gösterilerine Avrupa ve diğer dünya ülkeleri sessiz kalmadılar.

Çarşamba akşamı Stockholm’da koronavirüsü nedeniyle 50 kişiden fazla toplantıların yasak olmasına rağmen hiç kimse dinlemedi. Binlerce insan ellerinde ABD’yi kınayan ve adalet isteyen pankartlarla yürüdüler. Polis protestocuları dağıtmak istediyse de başarılı olamadı. Protestocular drönare ile havadan film alındılar.

İçişleri Bakanı Mikael Damberg, protestocuları kastederek koronadan binlerce kişi ölebilir uyarsında bulundu. Protestocular ağız maskeleriyle dirsek dirseğe protestolarını gerçekleştirdiler. Protestoda konuşan kişiler ABD’nin terörünü kınadılar, George Floyd için “ADALET” istediler.

İsveç Stockholm protesto George Floyd Sergel Meydanı AMerika ABD Minneapolis Eyaleti Avrupa Adalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ