KORONA GÖLGESİNDE YAZ TATİLİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden ölenlerin 21 artışla 5 230’a ulaştığı açıklandı. Vaka sayısı 63 890 ve hastanelerde 2 401 kişi tedavi altında bulunuyor.

KORONA GÖLGESİNDE YAZ TATİLİ
KORONA GÖLGESİNDE YAZ TATİLİ Admin
Bu içerik 764 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü salgını belli bir oranı koruyor. Koronadan ölümlerde düşüşler yaşanırken vaka sayısı artış gösteriyor. Epidemiyolog Anders Tegnell özellikle gençlerin belli kurallara uymadıklarından yakınıyor. Vaka sayısın artmasının kurallara uymamakla bağlantılı olduğunu ifade ediyor.

İsveç’te son üç gün içerisinde 39, 48 ve 21 ölümle 108 kişi yaşamını yitirdi. Anders Tegnell, “Artık İsveç'te herhangi fazla bir ölüm oranımız yok. Bu yüzden bu haftalar içerisinde önceki yıllara göre daha fazla insan ölmüyor” yorumunu yapıyor.

Tegnell, Dagens İndüstri gazetesine yaptığı açıklamasında, “Önerileri sadece bugün olduğumuz düzeyde takip edebilirsek, fazla sorun olmayacak” derken Bu, evde çalışabilenlerin - sonbaharda bile devam edeceği tavsiyesinin kalacağı anlamına gelir mi sorusuna ise, “Evet, öyle düşünmek istiyorum. Bununla birlikte, her zaman işinizi işverenin işlevsel olduğunu düşündüğü şekilde yapmaya devam edebileceğinize bağlı bir öneri olacaktır” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Dagens Industri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ