İSVEÇ, SURİYE’DE KAMPLARDAKİ IŞİD’Lİ TERÖRİSTLERİN ÇOCUKLARINI GETİRMEK İSTİYOR

İsveç bundan bir yıl önce IŞİD’li terörist Michael Skråmo'nun anne ve babasız kalan çocuklarını İsveç’e getirmişti. Şimdi ise kamplarda olan diğer çocukları getirmek istiyor.

İSVEÇ, SURİYE’DE KAMPLARDAKİ IŞİD’Lİ TERÖRİSTLERİN ÇOCUKLARINI GETİRMEK İSTİYOR
İSVEÇ, SURİYE’DE KAMPLARDAKİ IŞİD’Lİ TERÖRİSTLERİN ÇOCUKLARINI GETİRMEK İSTİYOR Admin
Bu içerik 715 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Dışişleri Bakanlığı Suriye’de kamplarda bulunan İsveçli IŞİD teröristlerin çocuklarını ülkeye getirmek için çalışmalar yaptığı Expressen gazetesince açıklandı. Aileler ise çocuklarını yalnız göndermek istemedikleri belirtiliyor.

İsveç Dışişleri Bakanlığı özel Büyükelçisi Per Örnéus, “İsveç, mümkün olan her yerde ve her zaman İsveç bağlantısı olan çocukların ülkelerine geri gönderilmesi için çalışıyor" diye yazıyor.

Suriye’de PYD/PKK’ denetiminde bulunan bölgelerdeki kamplarda tutulan ve PYD tarafından kontrol edilen çadır kamplarda kalan çocuklu ailelerden birisi kaçak olarak sağladığı telefonuyla Expressen'e şöyle yazıyor: “Çocuklarımı asla terk etmeyeceğim. Bensiz İsveç'e dönmeyi kabul etmeyeceğim. "

Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda İsveçli ISİD kadınlarının geri kalanı, İsveç yolunun az çok kapalı olduğunu biliyorlar. Onlar için İsveç’e ulaşmanın tek bir yolu var – para ödeyerek kaçak olarak gelmek

Ancak Expressen gazetesinin ulaştığı bilgilere göre, İsveç'in kuzeydoğu Suriye'deki yetişkin IŞİD’lilerin mahkemede yargılanması nedeniyle İsveçli çocukları eve getirmek için aktif olarak çalıştığını ortaya koyuyor.

Özel Büyükelçi Per Örnéus, “Özerk yönetim, IŞİD’li yetişkinleri, kadınları ve erkekleri mahkeme önüne çıkaracağını açıkladı. İsveç, mümkün olan her yerde ve her zaman İsveç bağlantısı olan çocukları ülkelerine geri getirmek için çalışıyor” yazıyor.

İsveç İsveç Dışişleri Bakanlığı Büyükelçi Per Örnéus IŞİD terörist PYD/PKK Işidli çocuklar Michael Skråmo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ