İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronadan ölenlerin 13 artışla 5 433 kişi olduğunu açıkladı. Bugünkü sayıyla koronadan yaşamını yitirenlerde ölüm oranı düşük seviyesini koruyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 473 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te bugün açıklanan rakamlar koronada ölüm sayısındaki düşüşü sürdürdüğü görülüyor. Bugün 13 kişi yaşamını yitirirken toplam sayı ise 5 433 oldu. Vaka sayısı 73 061 ve hastanelerde 2 461 kişi tedavi altında bulunuyor.

Ancak Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren tehlike sona ermediğini basın toplantısında vurguluyor. İsveçli sağlık kurumları sonbaharda virüsün olası ikinci bir enfeksiyon dalgasına hazır olacak biçimde hazırlanmaya gayret ettikleri de belirtiliyor.

Sivil İşler Bakan Lena Micko ile düzenlediği basın toplantısında, Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren’e göre, hükümet şimdi dört sağlık kurumuna ve ilçe yönetim kurullarına plan hazırlama ve hazırlıklı olma görevini verdiğini ifade ediyor.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren, Ulusal Halk sağlığı Kurumu’nun şimdiye kadar sürdürdüğü çalışmalarına, tavsiyelerine tüm ülke genelinde devam edeceğini belirtiyor. Sonbaharda ikinci bir dalga İsveç’in kuzey maden kenti Gällivare'deki salgın gibi bir toplu enfeksiyonu meselesi olabilir, görüşünü de ileri sürerken, “Bu nedenle, sadece ulusal değil, bölgesel planların da olması önemlidir” diyor.

İsveçli uzmanlar ile Ulusal Halk Sağlığı Kurumu ve epidemiyologlar arasında görüş ayrılığı devam ediyor. Kurum epidemiyoloğu Anders Tegnell hâlâ stratejilerinin doğru olduğunu savunurken 20’den fazla uzman doktor, araştırmacı ise İsveç’in yanlış yaptığını ileri sürüyorlar.

İsveç koronavirüsü Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren Sosyal İşler Bakanı Lena Micko
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ