SOSYAL DEMOKRAKLAR İLE ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİ MÜLTECİ POLİTİKASI KONUSUNDA ANLAŞAMADI

Sosyal Demokrater ve Ilımlı Muhafazakar Parti arasında bir haftadır sürdürülen mülteci politikası konusundaki görüşmeler olumsuzlukla sonuçlandı. Ilımlı Muhafazakar Parti görüşmelerden çekildiğini açıkladı.

SOSYAL DEMOKRAKLAR İLE ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİ MÜLTECİ POLİTİKASI KONUSUNDA ANLAŞAMADI
SOSYAL DEMOKRAKLAR İLE ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİ MÜLTECİ POLİTİKASI KONUSUNDA ANLAŞAMADI Admin
Bu içerik 588 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson Sosyal Demokratalrla sürdürdükleri kapsamlı bir mülteci politikası anlaşması konusunda sonuç alamadıklarını ve görüşmelerden çekildiklerini açıkladılar.

Görüşmelerin kesilmesinde Sosyal Demokratalr ve Merkez Partisi Ilımlı Muhafazakar Partiyi suçlarken Hıristiyan Demokrat Başkan Ebba Busch ise Sosyal Demokratlerı suçlayarak, “ çok yorucu” sözlerini kullanıyor. Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren Muhafazakar Parti için, “Sevimsiz Ilımlılar” sözlerini sarf ediyor.

Ilımlı Muhafazaakr Parti, Sosyal Demokratalrın mülteciler konusunda yeterli oranda sınırlama getirilmesinden kaçındıklarını belirtiyorlar. Muhafazakar Parti Mülteci Sorumlusu Malmer Stenergard,” Tekliflerine güvendiğimizde, göçü bugünle aynı seviyede tutmak istediklerini görüyoruz, ılımlılar için göçü büyük ölçüde azaltmak bir önkoşuldur. Katı bir politika oluşturmak yerine Çevre Partisini yatıştırmayı seçtiler. Göçü gerçekten azaltma arzusu yoktu” değerlendirmesini yapıyor.

Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf kristersson Facebook sayfasınad, “Bugün Sosyal Demokratlar, sürdürülebilir, sıkı ve gerçekçi bir göç politikası üzerinde Çevre Partisini ve hükümeti sürdürmeyi seçtiler. Biz kararlıyız, 2020'lerin kabul edilemez bir göç ve başarısız bir entegrasyon politikaların on yılı olmayacağına düşünüyoruz” diye yazıyor.

Başbakan Stefan Löfven TT’ye yaptığı açıklamada, “Uzun vadeli sürdürülebilir ve sorumlu bir göç politikası konusunda ılımlıları da içeren geniş bir anlaşmaya varmanın mümkün olmadığından dolayı üzgünüz. Ilımlılar sürekli olarak başka sorular yöneltti, daha fazla koşul belirledi ve tartışılan zor konulardan ödün vermek istemedi” yorumunu yapıyor.

İsveç’te göç ve uyum politikalarının gelecek seçimlerde önemli bir yer işgal edeceği şimden  kendini belli ediyor. Göç ve uyum politikaları konusunda ırkçı İsveç Demokratları ise kendi politikalarını sürdüreceklerini açıklıyorlar.

İsveç Sosyal Demokrat İşçi Partisi Başbakan Stefan Löfven Ilımlı Muhafazakar Parti Ulf Kristersson Mülteci Politikası Göç ve uyum Ebba Busch
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ