İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNÜN YAYILMA TEHLİKESİ VAR

İsveç içinde artan seyahatın serbest bırakılmas, turistler ve yaz konukları virüsün yayılmasına katkıda bulunabilir, korkusu yaygın. İsveç Toplum Sağlığı ve Acil Durum Kurumu tarafından hazırlanan yeni bir raporda, "Seyahatin enfeksiyonun artmasına neden olacağı endişesi var" denilmektedir.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNÜN YAYILMA TEHLİKESİ VAR
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNÜN YAYILMA TEHLİKESİ VAR Admin
Bu içerik 1031 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Toplum Sağlığı ve Acil Durum Kurumu (MSB), İsveç'teki durumun hâlâ ciddi olduğunu değerlendiriyor. Bu, durumun istikrarlı olmasına ve ölümlerin ve ciddi hastalıkların sayısının gözle görülür bir şekilde düşmesine rağmen kurumun eddişeleri sürüyor. Toplumu bu konuda uyarmaya çalışıyorlar.

MSB, en son hazırlanan "Durumun genel resmi" adlı raporunda, toplumu enfeksiyonlar - ani yerel salgınlar da dahil - konusunda uyarıyor ve ilgili makamları ve diğer aktörleri son derece hazırlıklı olmaya çağırıyor.

Kurum yaz mevsimi dolaysıyla artan seyahatlar, ülkeye gelen turistler konusunda, “Seyahat eden insanlar sorumluluklarının bilincinde olmalı ve mesafeyi korumalı, enfeksiyonun yayılmasını ve daha fazla yük altındaki sağlık bakımının yükünü hafifletmek hâlâ önemlidir” görüşü ileri sürülüyor.

                                      Yaz başlangıcında Stockholm sokaklarından bir görüntü

MSB'ye göre, fiziksel mesafeyi "korumak veya iyileştirmek" için yaz boyunca önlemler alınması zorunlu görülüyor. Bu durumda, “Özellikle işyeri ziyaretleri ve yaz etkinlikleri ile ilgili kılavuzlara ve tavsiyelere hâlâ büyük bir ihtiyaç var. Etkilenebilecek etkinliklere örnek olarak kamp alanları, limanlar, yüzme alanları, doğa rezervleri, dağ alanları ve toplu taşıma gösterilebilir” ifadeleri yer alıyor.

Kurum gençlerin üzerlerine düşen sorumlukları yerine getirmekte titiz davranmadıkları ve geçiştirdiklerinden yakınıyor. “Daha sıcak havalarda, insan yoğunluğunun artması ve dolaysıyla kalabalıklar fark ediliyor. Örneğin, gece kulüpleri, plajlar ve kafeler ” gibi deniliyor.

İsveç koronavirüs Toplum Sağlığı ve Acil Durum Kurumu rapor yayılma gençler seyahat turist sezonu MSB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ