İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ulusal Sağlık Kurulu’nun Krize Hazırlık Masası başkan yardımcısı Taha Alexandersson bugünkü basın toplantısında kornavirüsünden 10 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. İsveç’te toplam 5 536 kişi koronadan vefat etti.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 612 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Ulusal Sağlık Kurulu’nun Krize Hazırlık Masası başkan yardımcısı Taha Alexandersson bugünkü basın toplantısında koronavirüsüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Alexandersson TV4 sabah programında, “Verilecek yanıt ikili olmadığı zaman çok zor. Her ikisi de. Çok zorlandık. Bu zor, içinde bulunduğumuz karmaşık bir durum. Sanırım tüm kriz durumlarında ikili yanıtlar istiyorsunuz, evet ya da hayır, çalışıyor mu, değil mi? Bağışıklık var mı yok mu? İyi bir hazırlığımız var mı değil mi?” ifadelerini kullandı.

Bugünkü basın toplantısında yapılan açıklamalara göre 10 artarak toplam ölümler 5 536 kişiye ulaçtı. Toplam vaka sayısı 75 826 olurken hastanelerde 2 475 kişi tedavi görüyor. Dünyada ise vaka sayısı 13 057 491 ve ölüm oranı 571 976 oldu.

Koronavirüsün İsveç’te ortaya çıkması ve alınacak önlemler konusunda yaşananlar, ülkenin ani bir salgın krizinde hazırlıklı olmadığını gösterdi. Ulusal Sağlık Kurulu’nun koruma malzemelerinin 1 400 bakım güne yeteceğini hesapladığı ortaya çıktı ki, bu oldukça yetersiz bir rakam olarak kaldı.

Taha Alexandesrsson, “Çok hızlı bir şekilde, bu envanterden sonra, ne kadar büyük miktarların tüketileceğini fark ettik” diyor, ve ekliyor, “Bence İtalyan senaryosu ve yoğun bakım üzerindeki muazzam yük, bir uyanıştı. Tüm mesele bu, bakım personeli gücüne sahip olmadan ne kadar koruyucu ekipman veya bu parçalar aldığımız önemli değil. Şimdi umduğum şey, mevzuata karşı çok reaktif olmamamız, böylece sadece içinde bulunduğumuz korona salgınına bunu gösteriyor . Ama gerçekten hızı arttırıyor, böylece her türlü tehdit için süren bir kriz hazırlığı elde ediyoruz.” yorumunu yapıyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Sağlık Kurulu Krize Hazırlık Masası Taha Alexandersson TV4 söyleşi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ