KORNAVİRÜSÜNE KARŞI ANTİKOR AŞISI YOLDA

Koronavirüsüne karşı antikor aşısı geliştirilmektedir. Antikor ilacı virüse karşı bir aşı beklerken geçici koruma sağlama özelliğine sahip olduğu belirtiliyor. Karolinska Enstitüsü aşı bağışıklığı profesörü Gunilla Karlsson Hedestam, İsveç Televizyonu’na verdiği demeçte, “bu yöntem aşılardan daha hızlı gelişeceğini ve yararlı olacağını düşünüyorum” diyor.

KORNAVİRÜSÜNE KARŞI ANTİKOR AŞISI YOLDA
KORNAVİRÜSÜNE KARŞI ANTİKOR AŞISI YOLDA Admin
Bu içerik 609 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dünya ilaç şirketleri koronavirüsüne karşı aşı geliştirmek yarışına girmişken etkili bir aşı bulununcaya kadar geçici güvenlik sağlayabilecek olduğunu inanılan antikor aşısı insan üzerinde denemelerine başlanıyor. İsveç Devlet Televizyonu’na (SVT) bir demeç veren Karolınska Enstitüsü aşı bağışıklığı profesörü Gunilla Karlsson Hedestam, “Sanıyorum, antikor ilacı aşılardan daha hızlı gelişecek. Aşılar en ucuz ilaçlar değil, ancak çok etkili olabilir ve hayat kurtarabilirler” değerlendirmesini yapıyor.

Prof. Hedestam, “Antikor ilaçları pahalı olabilir ama gelişmesi hızlı olacaktır. Fiyatlar bastırılırsa, muhtemelen önleyici olarak da kullanılabilir. Bunun yerine, ilacın ağır hasta hastalar için bir tedavi yöntemi olarak kullanılabileceğine inanıyorum” yorumunu yapıyor.

Antikor ilacı üzerinde çalışan birkaç araştırma grubu biyolojik ilaçlar olan monoklonal antikorlar olarak adlandırılan bir antikor tedavisi geliştirmeye çalışıyorlar.

İsveç antikor antikor aşısı SVT Karolınska Enstitüsü prof Gunilla Karlsson Hedestam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ