EŞİNİ ÖLDÜREN SOSYALDEMOKRAT POLİTİKACIYA ÖMÜRBOYU HAPİS CEZASI VERİLDİ

İsveç’in kuzey kenti Kiruna’da Sosyaldemokrat yerel politikacı Ashkan Ekman Ehhtiari uyuyan karısını silahla vurarak öldürmüştü. Sollefteå oturan ama Kiruna’da Sosyaldemokratlar adına yerel politikayla uğraşan Ekhtiarı’ye eşini öldürmekten ömürboyu hapis ve yurtdışı etme kararı verildi.

EŞİNİ ÖLDÜREN SOSYALDEMOKRAT POLİTİKACIYA ÖMÜRBOYU HAPİS CEZASI VERİLDİ
EŞİNİ ÖLDÜREN SOSYALDEMOKRAT POLİTİKACIYA ÖMÜRBOYU HAPİS CEZASI VERİLDİ Admin
Bu içerik 740 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Evlerinde uyuyan karısının başına silah dayarak öldüren Ashkan Ekman Ekhtiari’ye mahkeme ömürboyu hapis cezası ve yurtdışı edilme kararı verdi. İsveç’e 2007 yılında gelen Ekhtiari 2014 yılından bu yana sosyaldemokrat yerel politikacı olarak da görev yapıyordu.

Ekhtiari bilgisayar mühendisi olarak Kiruna’da Uzay Hava Enstitüsü’nde çalışıyordu. İşinden izin alan Sosyaldemokrat politikacı yatağında uyuyan karısını öldürmekten tutuklanmıştı. Mahkeme ömürboyu hapis ve İran’a yurtdışı etme ve cezasını orada tamamlama kararı verdi. Ayrıca eşinin yakınlarına 65 bin İsveç kronu olarak para cezası da ödeyecek. Mahkeme eşinin telefonunu kopyalarak gerekli bilgileri okuması, izlemesi nedeniyle de ceza verdi.

Kiruna'daki Sosyaldemokratların başkanı Mats Niemi, “Bu bir trajedi ve ben öncelikle çocukları ve eşleri düşünüyorum” yorumunu yapıyor. Ångermanland Bölge Mahkemesi yayınladığı basın açıklamasında, “Dolayısıyla ceza ömür boyu hapis olacak " ifadelerini kullanıyor.

Savcı Jens Göransson, “Kararı henüz analiz edecek vaktim olmadı. Ancak, iddia ettiğim gibi cinayetten hüküm giydiğini ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığını not ediyorum. Sınır dışı etme talebi de onaylandı. Eylemi tamamen onaylandı. Benim yapabileceğim başka bir şey yok” değerlendirmesini yapıyor

İsveç Kiruna Sosyaldemokrat yerel politikacı eşini öldürmek ömurboyu hapis yurtdışı etme karar Ashkan Ekman Ekhtiari İran Ångermanland Bölge Mahkemesi silah
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ