İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 7 ÖLÜ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun düzenlediği basın toplantısında son 24 saatte 7 kişinin koronavirüsünden yaşamını yitirdiği açıklandı. Toplam olarak yaşamını yitirenlerin sayıysı 5 646 oldu. Vaka sayısı 78 166 ve hastanelerde tedavi görenleri ise 2 496 kişi olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 7 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 7 ÖLÜ Admin
Bu içerik 587 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında, “Olumlu yönde devam edebileceğimiz için temel önerilere uymalıyız. Dahası, örneğin sorumlu bir şekilde seyahat etmek, çok sayıda insanın bulunduğu yerlerden kaçınmak ve hastaysanız evde kalmak için gerekiyor” yönünde önerileri sıralıyor.

İsveç’te son günlerde koronavirüsünün yayılmasında düşüşler görülüyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Salı günü yedi yeni ölüm bildirdi. İsveç'te toplam 5.646 kişi öldüğünü açıkladı. Toplam vaka sayısı 78 166 olurken 2 496 kişide hastanelerde tedavi görüyor ve bunlardan 57’si yoğun bakım ünitelerinde yatıyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, birkaç hafta içinde ilk kez basın toplantısına katılıyor. Onunla birlikte Ulusal Sağlık Kurulu bölüm başkanı Thomas Lindén ve İsveç Sivil Acil Durum Kurumu (MSB) danışmanı Svante Werger de bulunuyor.

Anders Tegnell açıklamalarını, “Hepimiz daha donanımlı hale geldik, büyük farklar yok. Öte yandan, almamız gereken önlemler halihazırda uygulanan tedbirler olduğundan Norveç'ten daha kolay olduğumuzu düşünüyorum, bu nedenle Norveç'te okulları ve benzerlerini kapatmak kadar sert önlemler olmayacaktır. Tüm yaklaşımımız farklı şekillerde daha az dramatiktir. Ayrıca, toplam bağışıklığımız olmasa da, İsveç'te önemli ölçüde daha fazla insan Norveç'ten daha bağışıklık sahibidir. Şu anda gördüğümüz büyük azalma, enfeksiyonun geri çekildiğini ve bu sonbaharda ikinci bir dalga alırsak muhtemelen daha kolay kurtulacağımızı gösteriyor” biçiminde sürdürüyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell basın toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ