DEVLET EPİDEMİYOLOĞU TEGNELL: “YAZ SONRASI İKİNCİ DALGA KORONA SALGININA İNANMIYORUM”

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında yaz sonrası ikinci dalga koronavirüsü salgına inanmadığını söyledi. İsveç’te dün 2 ve bugünde son 24 saatte koronadan 28 kişi yaşamını yitirdi.

DEVLET EPİDEMİYOLOĞU TEGNELL: “YAZ SONRASI İKİNCİ DALGA KORONA SALGININA İNANMIYORUM”
DEVLET EPİDEMİYOLOĞU TEGNELL: “YAZ SONRASI İKİNCİ DALGA KORONA SALGININA İNANMIYORUM” Admin
Bu içerik 568 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Ulusal halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında 28 artışla koronadan yaşamını yitirenlerin sayısının 5 730 kişi olduğu açıklandı. Vaka sayı 79 782 olurken hastanelerde 2 511 kişi tedavi görüyor. İsveç’te en yüksek ölüm oranı başkent Stockholm Bölgesinde görülüyor. Stockholm’da vaka sayısı 23 123 ve gerçekleşen ölüm olayı 2 384 olarak kayıtlara işlendi.

Dünya geneline bakıldığı zaman 16 929 085 vaka sayısı, 664 272 ölüm olayı ve 10 490 587 kişinin de virüsten kurtulduğu ve iyileştiği görülüyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, yaz tatillerinden sonra enfeksiyonun yayılmasının "ikinci dalgasına" inanmıyor. Ayrıca tatilcilerin korona pandemimi patladığında olduğu gibi İsveç'in kabul etmeme gibi bir riski olduğuna da inanmıyor. TT'ye bir açıklama yapan Tegnell, “Birçok kişinin dışarı çıkıp enfekte olduğu spor tatilinden sonrası gibi sahip olacağımız bir senaryoyla karşı karşıya kalma riskimiz yok” dedi.

Acil Kriz Masası sorumlularından Johanna Sandwall, “İster belediye, ister bölge olsun, sağlık kurumları kendileri, çalışmaslarını yürütmekten sorumludur. Kurumlar mümkün olan en iyi bilgiyi de sağlamak durumundadırlar” ifadelerini kullandı.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Ülkede yaşayanlar için iyi ve güvenli bakım ve bakım olmasını sağlamak her zaman nihai sorumluluğa sahip kurumlardır. İsveç böyle inşa edilir. Çeşitli konularda temel bir sorumluluk olduğuna dikkat ediyoruz, normalde İsveç’te kurumlar çok iyi çalışıyor ve sorumluluğun sadece krizde döneminde değişmediği çok açık bir gerçektir” yorumunu da yapıyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Acil Kriz Masası Johanna Sandwall İkinci dalga yaz tatil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ