İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronadan son 24 saatte 4 kişi artarak toplam ölü sayısı 5 743 oldu. Vaka sayısı 80 422 ve hastanelerde 2 515 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 4 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 489 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell koronavirüsündeki son durumları açıklarken, İsveç’in hiçbir zaman Norveç’le karşılaştırılamayacağını söyledi. İsveç’te virüsten yaşamını yitirenlerin sayısı 5 743 iken bu oran Norveç’te 255 oldu. Tegnell, “Bence bu tamamen yanlış bir karşılaştırma, bu salgın söz konusu olduğunda bizi Norveç'ten ayıran çok şey var” dedi.

Anders Tegnell, İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun daha benzer bir gelişime sahip olduğuna inandığı Belçika ve İngiltere gibi ülkelerdeki gelişmeleri daha fazla  izlemeye başladığını söylüyor.

Anders Tegnell, “İsveç'te pandemiye Norveç'ten çok daha sert bir başlangıç ​​yaptık. Herhangi bir işlem yapmadan önce bile İsveç'te yaşadığımız vaka sayısına yaklaşamadılar. Bu kadar basit baktığınızda ona inanabilirsiniz, ancak yaşam nadiren bu kadar basittir. Bu eğrinin arkasında, bu ülkelerde farklı görünen çok farklı şeylerin olduğu çok daha farkında olmalıdır. Kendimizi sadece bir ülke ile kıyaslayamayız.” yorumunu yapıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Norveç karşılaştırma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ