BOTKYRKA CİNAYETİNDE POLİS BEYAZ KOMBİ AUDİ ARABAYI ARIYOR

Polis, Pazar gecesi botkyrka’da Shell benzin istasyonundaki silahlı saldırıda kullanılan beyaz kombi audi’nin resimlerini basına dağıttı. Halktan bu konuda yardım istiyor.

BOTKYRKA CİNAYETİNDE POLİS BEYAZ KOMBİ AUDİ ARABAYI ARIYOR
BOTKYRKA CİNAYETİNDE POLİS BEYAZ KOMBİ AUDİ ARABAYI ARIYOR Admin
Bu içerik 526 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un güney semti Botkyrka’da Shell benzin istasyonunda gerçekleştirilen silahlı saldırıda 12 yaşlarında bir kız çocuğuna kurşun isabet etmiş ve yaşamını yitirmişti. Polis hedefin “Botkyra Ağı” olarak adlandırılan grubun iki üyesine yönelik olduğunu belrtiyor.

Saldırganlar Pazar gecesi saat 03.27 dolaylarında benzin istasyonundaki McDonalds’tan arabayla yemek alınan bölüm arabayla yemek alan iki kişiyi hedef seçmişti. Açılan ateşte 12 yaşlarında bir kız çocuğu tesadüfen isabet eden kurşunla yaşamını yitirmişti.

12 Haziran’da Stockholm’un doğu semtlerinden Tyresö’den çalındığı bildirilen beyaz kombi audi’nin resimleri polis tarafından hem basına hem de kamuyuyla paylaşılarak yardım isteniyor. Audi, mobesa kameralarına yakalanmıştı. Bu arabayı görenlerin polise haber vermesi isteniyor. İsveç’te sokak çetesi gruplarının silahlı saldırıları bir türlü önlenmiyor.

Polis, kurşunların hedefi olan kişilerin çete bağlantısından söz ediyor. Polis kendi internet sayfasında, “Olay yeri ile bağlantılı olarak aracı gören insanlardan polise başvurmaları istiyoruz. Suçtan önce veya sonra arabanın gözlemlenmesi de soruşturmayı ileri götürebilir” ifadeleri kullanılıyor.

Stockholm polis yetkilileri bu konuda bilgileri olan insanlar bulunduğunu ama konuşmadıklarını beyan ediyor. Polis, bu kişilerin anonim olarak bilgi verebileceklerini de belirtiyor. Bilgisi olanların 114 14 nolu telefona bildirmeleri isteniyor.

İsveç Botkyrka silahlı saldırı cinayet beyaz kombi audi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ