İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bügünkü toplantısında koronadan meydana gelen ölümlerde 3 artışla 5 747 sayısına ulaşıldığı açıklandı Dünde koronadan 1 kişi yaşamını yitirmişti. Vaka sayısı 81 181 olurken hastanelerde 2 523 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE DÜŞÜŞ SÜRÜYOR
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE DÜŞÜŞ SÜRÜYOR Admin
Bu içerik 566 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell düşük ölüm ve vaka sayılarının memnuniyet verici olduğunu belirtirken bu oranın sonbahar döneminde artabileceğine de dikkat çekiyor. İnsanların sosyal mesafe ve ağız maskeleri kullanmalarının iyi olacağını söylüyor.

Bu konuda yapılan bir stüdyo çalışmasına değinen Tegnell, “Bu rapor, daha önce gelenlere benziyor, damla enfeksiyonunu bir dereceye kadar durdurabilirler, ancak enfeksiyonun toplumda yayılması üzerinde bir etkisi varsa, bunu yapamaz. Sadece kapanma değil, kovid-19 söz konusu olduğunda her şeyin net kanıtını bulmak zor. Aynı şey ağız koruyucuları için de geçerlidir. Başka bir şey için iyi bir tamamlayıcı olduğu durumlar olabilir, bir salgında, sıkışık konumlarda hele çok kalabalıksa, enfeksiyonun arttığını görmeniz gerekir. Ama İsveç'te sayıları gittikçe azalan vakalarımız var ve sonra ağız koruması eklemek belki de doğru yol değil. Ancak yeni sorunlar görürsek, ağız koruyucularına ve diğer önlemlere bakacağız. Ağız korumalarının bir risk grubuna aitseniz sizi hastalanmaya karşı korumadığını unutmamalıyız, buna inanmak güvenli bir yol değildir” değerlendirmesini yapıyor.

Ayrıca, devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Her zaman böyle devam edeceğini umabiliriz, ancak tekrar artması durumuna hazırlanmalıyız. Bence bu sonbaharda küçük bir artış az ya da çok kaçınılmaz olabilir. Farklı bölgelerdeki salgın konusunda var olan senaryoya daha çok inanıyoruz ve bunun için çok hazırlıklı olmalıyız. İlkbahardaki büyük sayılara geri dönmemesi gerektiğini umuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell düşüş sonbahar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ