İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN 6 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Ulusal Halk Sağlığ Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünde son 24 saatte 6 ölü olayı gerçekleştiği açıklandı. Vaka sayısı 81 967 ve hastanelerde 2 526 tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN 6 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN 6 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 478 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsünden son 24 saatte 427 yeni vaka görülürken 6 ölüm gerçekleşti. Toplam vaka sayısı 81 967, ölü 5 766 ve hastanelerde ise 2 526 kişi tedavi görüyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, önlemleri ve kısıtlamaları sürdürme konusunda vatandaşlarının duyarlılıklarına devam etmelerini istiyor. Tegnell, “Bu durumda, bu seviyeyi düşük tutmayı umuyoruz. Çok sayıda genç yetişkinler arasında artış var. O grupta bir dağılımımız var. Bu kötü bir işaret, diyor.” görüşünü yineliyor.

Anders Tegnell’e yönetilen uzaktan eğitime devam edilecek mi, sorusuna ise, “Hayır, bizde yok. T hücre bağışıklığına güvenmek çok zor. Çoğu insan kovid-19 ile enfekte olduktan sonra antikora sahip oluyor gibi görünüyor” diyor.

Toplum Güvenliği Kurumu’ndan Morgan Olofsson, “Hepimizin önerilerin ne olduğunu bilmemiz çok önemli” diyor. Olofsson ve kısıtlamalarla ilgili bilgilerin İsveç'in farklı yerlerinde mevcut olduğunu açıklıyor ki bu da İsveç'e gelen turistler için önemli olduğu belirtiliyor.

Basın toplantısında alınan önlemlere ve sağlık kurallarına uyulması önerisi tekrarlanıyor. Sağlık önlemlerine uyulmasının virüsün yayılmasının önüne geçilmesinde önemli role sahip olduğu da belirtiliyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Koronavirüsü Anders Tegnell Toplum Güvenliği Kurumu Morgan Olofsson Sosyal İşler Genel Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ