İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN ÜÇ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden ölümlerde 3 kişi artışla 5 766 olduğu açıklandı. Vaka sayısı 82 972 olurken hastanelerde 2 533 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN ÜÇ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN ÜÇ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 507 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsünden ölümlerde düşüş devam ediyor. Son 24 saatte koronadan üç kişi yaşamını yitirdi. 11 Marttan bu yana ölümlerde toplam 5 766 kişi oldu. Virüsün yayılma hızında da düşüşler devam ediyor. Vaka sayısı 82 972 ve hastanelerde de 2 533 kişinin tedavisi sürüyor. Acil yoğun bakım ünitelerinde ise 43 kişi tedavi görüyor. Aşı çalışmaları ve denemeleri de epey yol almış durumda. Antikor testlerinde binlerce kişi kontrol edildi. Test çalışmalrı da devam ediyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, ağız maskelerinin fazla bir yararı olmadığını savunurken İspanya, Belçika gibi ülkeleri örnek göstererek, “Oralarda maske kullanma zorunluğu var ama virüs yayılmaya devam ediyor. Üretilen maskelerin sonucu, dünyadaki pek çok insan taksa da şaşırtıcı derecede zayıftır. Maskelerin gerçekte ne gibi etkiler yarattığına dair daha fazla ya da daha iyi çalışmalara sahip olmamamız beni şaşırtıyor.” yorumunu yaptı.

Okulların açılmasına az bir zaman kala Ulusal Halk Sağlığı Kurumu liselerde uzaktan eğitimin kaldırılmasını istedi.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell eğitim lise uzaktan eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ