ZİRAAT ÜNİVERSİTESİ’NDE YANGIN PANİĞİ

İsveç’in Güneydoğu kenti Malmö’nün 10 kilometre kuzeyinde bulunan Alnarp yerleşim yerindeki Ziraat (Tarım) Üniversitesi ateşe verildi. Üniversitenin en eski bölümünün tamamen yandığı itfaiye yetkilileri tarafından belirtiliyor.

ZİRAAT ÜNİVERSİTESİ’NDE YANGIN PANİĞİ
ZİRAAT ÜNİVERSİTESİ’NDE YANGIN PANİĞİ Admin
Bu içerik 480 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in eski üniversitelerinden olan Ziraat Üniversitesi’nin en eski bölümü bu sabaha karşı 04.11 dolaylarında ateşe verildi. Olay yerine itfaiye ve polis araçları gönderildi. Polis, çevre araştırması yaparken davranışlarında tuhaflık gördüğü 27 yaşlarında bir kişiyi sorgulamak üzere gözaltına aldı. Son bir ay içerisin komşu üniversite kenti Lund’da da 12 okul ateşe verilmişti.

Ziraat Üniversitesi rektörü Håkan Schröder yangını, “Oldukça trajik bir durum” olarak yorumluyor. İtfaiye ekipleri olaya yerine geldiklerinde eski yapının tamamen ateş almış oldğunu gördüklerini belirtiyorlar. Yangının yayılma riskine karşı her türlü önlemi aldıklarını hızlı bir biçimde müdahale edildiğini ifade eden itfaiye yetkilisi Mattias Sköld, “Bina hâlâ yanıyor ama kontrolümüz var ve umarım başka bir binaya yayılmasını önledik. Sabah saatlerinde  06: 30 dolaylarında, yandaki büyük binaya sıçramaması için her türlü önlemi aldık” diyor.

Güney Polisi yetkilisi Ewa-Gun Westford önceki okul yangınlarıyla ilgili olarak, “Bir bağlantı olup olmadığını anlamak için henüz çok erken. Her birim yangını ayrı ayrı araştırıyor, şu anda yangına konsantre olduğumuzu, henüz teknik araştırma için yangın sahasına gitme fırsatımız olmadığını” söyleyebilirim, değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Malmö Alnarp Lund Ziraat Üniversitesi yangın rektör Håkan Schröder
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ