İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN İKİ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden son 24 saatte 2 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. İsveç’te virüsten düşük ölüm oranı devam ediyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN İKİ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN İKİ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 409 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden ölümlerde 2 kişi artışla sayının 5 776 olduğu açıklandı. Vaka sayısı 83 852’ye ulaşırken hastanelerde de 2 538 kişi tedavi görüyor. Koronavirüsünden ölümlerde 70 yaş üstü kesimin yoğunluğu devam ediyor. Dünya genelinde ise, 20 837 376 vaka sayısı ve 747 899 ölüm olayı var.

Okulların 19 Ağustos’ta açılması nedeniyle hem uzaktan eğitim hem de toplu taşıma araçlarında durum tartıiılmaya devam ediyor.  İsveç Toplu Taşıma Kurumu’ndan Helena Leufstadius, “Trafik Güvenliği Kurumu’yla istişare içinde, toplu taşıma araçlarının nasıl kullanılacağına dair bir kılavuz hazırladık. Amaç yolcularımıza önerilere uymaları konusunda tavsiyelerde bulunmaktır ama bağlayıcı bir düzenleme değildir. Kaç kişinin seyahat ettiğini kontrol etme fırsatımız yok ve bu da mümkün değil. Bu nedenle, seyahati azaltabilecek kılavuzlar ve düzenlemeler şeklinde kapsamlı iletişim çabalarına ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Şimdi okulların başlamasıyla karşı karşıyayız ve bu büyük bir zorluk” değerlendirmesini yapıyor.

Toplum Güvenliği ve Acil Hazırlık Kurumu’ndan  Anneli Bergholm Söder, ” Toplu taşımanın normal seyahat hacimlerine sahip olma ve aynı zamanda fiziksel mesafeye ulaşma imkânı olmadığını söyleyebiliriz. Bu hafta büyük şehirlerde trafik hacmi önemli ölçüde arttı. Bir bütün olarak ulaşım sistemi çalıiıyor. Fakat  yığılmayı ya da tıkanıklığı  önlemek için elinden geleni yapmak her kişinin kişisel sorumluluğudur. Sadece mecbursanız ve yoğun saatlerden kaçınmanız gerekiyorsa seyahat edin” diyerek, esnek çalışma saatleri başlatan işverenleri işaret ediyor.

İsveç Ulaştırma Kurumu’ndan Genel Müdür Roberto Maiorana ise, “İlk aylarda trafik hacminin önemli ölçüde azaldığını görebiliyorduk, ancak şimdi trafiğin geri döndüğünü görüyoruz. Bu nedenle, salgının yeni bir gerçeklik olduğu geçen baharda yaptığınız gibi düşündüğünüzü ve davrandığınızı hatırlatmak isteriz. Gereksiz yere toplu taşıma seyahatini araba ile değiştirmeyin” uyarısını yapıyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu İsveç Toplu Taşıma Kurumu Helena Leufstadius Toplum Güvenliği ve Acil Hazırlık Kurumu Anneli Bergholm Söder İsveç Ulaştırma Kurumu Roberto Maiorana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ