İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE 85 BİN VAKA SAYISI GEÇİLDİ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında vaka sayısının 85 bini geçerek 85 045 olduğunu açıkladı. Koronadan ölümlerde sayı 5 787 ve hastanelerde ise 2 546 kişi tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE 85 BİN VAKA SAYISI GEÇİLDİ
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDE 85 BİN VAKA SAYISI GEÇİLDİ Admin
Bu içerik 520 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü vakalarında azalma devam ederken yetkililer yaz tatili, havaların sıcak geçmesi ve plajlardaki sıkışıklığın ve de özellikle gençlerin dikkat olmamarından kaynaklanan yeni yayılmalar olabileceğine dikkat çekiyorlar. Okulların bu hafta açılacak olması toplu taşıma araçlarında yoğunluk yaratacağı için bireyleri sorumlu olmaya çağırıyorlar.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden 4 kişinin eklenmesiyle ölüm sayısının 5 787 olduğunu, vaka sayısının 85 045 ve hastanelerde 2 546 kişinin de tedavi gördüğünü açıkladılar.

Liseler bu hafta açılıyor. Artık uzaktan eğitim yapılmayacağı belli oldu. Bu da ilkbaharda olduğundan daha fazla gencin toplu taşıma araçlarını daha fazla kullanacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda tatillerin de sonlarına doğru ciddi şekilde yakınmalar başlıyor. Toplu taşıma firmaları arasında, bu hafta artan trafik sıkışıklığı ve koronavirüsünün yayılma riskinin artacağı konusunda büyük endişe var. Toplu taşıma araçlarıyla iş gitmek durumunda olan pek çok kişi araçların dolu olmasından yakınıyorlar.

İsveç Toplu Taşıma İdaresi sözcüsü Henrik Palmér, “SL, İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun önerilerinden farklı olarak kendi tıbbi değerlendirmesini yapmaz” diyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüsü Toplu Taşıma İdaresi SL Lise trafik yoğunluğu Henrik Palmer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ