İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 3 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu, Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü ve Toplum Güvenliği ve Acil Hazırlık Kurumu’yla ortaklaşa düzenledikleri günlük basın toplantısında koronavirüsünden ölümlerde son 24 saatte 3 kişi artarak 5 790, vaka sayısı 174 artışla 85 219 ve hastanelerde 2 551 kişinin tedavi gördüğü açıklandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 3 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 3 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 388 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu, Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü ve Toplum Güvenliği ve Acil Hazırlık Kurumu’yla ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısında koronavirüsüne ilişkin son verileri paylaştılar. Bu açıklamalara göre koronadan ölenlerin sayısı 5 790, vaka sayısı 85 219 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısının ise 2 551 kişinin belirtilidi. Dünya genelinde durum ise, vaka sayısı 22 079 934 ve ölüm olarak 778 102 kişiye ulaşmış bulunuyor.

Basın toplantısında en çok tartışılan konu ağız maskesi oldu. Toplu taşıma araçlarında insanların maske kullanması ya da kullanmaması konusu güncelliğini koruyor. İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson bu konuda bir zorlamanın olmayacağını ama isteyenlerin kullanabileceğini ifade etti. Aynı kurumun devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell maske konusunda büyük kuşkulara sahip olduğunu ve kullanılmasında da sorunlar yaratacağı defalarca dile getirmişti.

Genel Müdür Johan Carlson, “Devam eden bir düşüş trendimiz yok. Bir yaylaya ulaştık. Belki sonunda azalan bir ölüm oranı elde ederiz. Biz ölümlere bakmıyoruz” değerlendirmesini yapıyor. Johan Carlsson, karışıklık yaratmamak için İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun beklentileri söz konusu olduğunda spesifik olmanın önemli olduğunu düşündüğünü” dile getiriyor ve “Çok daha spesifik olmak istiyoruz” diyor.

Basın toplantısında alınan önlemlere, kurallara ve el sağlığına dikkat edilmesi konularına dikkat edilmesinin önemi bir kez daha vurgulandı. Gençlerin, bu konuda kuralları hiçe sayan davranış biçimlerinden kaçınmaları gerektiği hatırladıldı.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü Toplum Güvenliği ve Acil Hazırlık Kurumu Johan Carlson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ