İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ BİLANÇO 12 ÖLÜ

İsveç Ulusal Halk sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronadan son 24 saatte 12 ölüm artışıyla sayının 5 802 olduğunu açıkladı. Vaka sayısı 85 411 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 2 553 olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ BİLANÇO 12 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ BİLANÇO 12 ÖLÜ Admin
Bu içerik 408 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden ölümlerde 12 artışla 5 802 kişinin yaşamını yitirdiğini, vaka sayısının 192 artışla 85 411 ve hastanelerde tedavi görenlerin ise 2 553 olarak açıkladı. 

SIFO adlı anket şirketi yaptığı ankette toplum taşıma araçlarında 10 da 4 kişinin ağız maskesi kullanılması gerektiğini belirttiklerini açıkladı. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, ağız maskesi konusunda ısralı olmayacaklarını daha önce açıklamıştı. Okulların açılmasıyla toplu taşıma araçlarında yoğunluk yaşanacağının dikkate alınmasısını isteyen kimi uzmanlarda maske kullanılmasından yana görüş bildiriyorlar.

Norveç hâlâ İsveç’in bazı bölgelerini kırmızı listeye alırken Finlandiya kuzeyde karadan Haparanda, Övertorneå, Pajala ve Kiruna Belediyesi’nin bazı bölgelerine yasağı kaldırdı. Haparanda Belediye Başkanı, “Bu, yeni bir normal günlük yaşamı bulmak için doğru yönde atılmış bir adımdır. Kesinlikle olumlu ve uzun vadede tüm Norrbotten'a açık olmasını umuyorum” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Norveç Finlandiya Haparanda Norrbotten yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ