İSVEÇ’TE KORONADAN 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronadan 3 kişinin yaşamı yitirdiği açıklandı. Toplam ölüm olayı 5 805, vaka sayısı 85 810 (+399) ve hastanelerde 2 555 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 382 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te koronavirüsü konusunda çeşitli açıklamalar yapılırken virüsün yayılması dalgalı olarak sürüyor. Dün yeni vaka 192 kişi de görülürken bugün 399 olarak saptandı. Ölüm vakası 5 805 ve genel vaka sayısı ise 85 810 olarak kayıtlara geçti. En fazla ölüm ve vaka sayısı başkent Stockholm’da görülüyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’ndan Karin Tegmark Wisell, “Ülkede devam eden bir enfeksiyon yayılımımız var” diyerek virüs konusunda yapılan çalışmaların yetersizliğini de belirtmiş oluyor. Wisell devamla, “İsveç, salgının yayılma konusunda aynı riske sahiptir. Yayılma riskine karışı duyarlı nüfusun büyük bir kesimleri var ve bunun enfeksiyon için ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Artışlara hazırlıklı olmalı ve tavsiyelere uymaya hazırlıklı olmalıyız. Yaşlılar arasında enfeksiyonun yayılmasını önlemek için önlemler de oluşturuldu” diyor.

Karin Tegmark Wisell şişman insanlarda kilo sınırının 40 BMİ olması gerektiğini belirterek,”Amerika ve İtalya bunu 30 BMİ’ye, çekti” ifadelerini kullanırken, “konuyu ele almak için iki iyi neden var. BMİ 40 sağlık hizmeti tarafından kullanılıyor ve diğeri pragmatik bir nedendir ve 30'a sahipseniz nüfusun yarısı demektir” diyor.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell Amerikan İtalya şişman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ