İSVEÇ’TE KORONADAN SON ÜÇ GÜNDE 3 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında son 72 saatte 3 kişinin öldüğü açıklandı. Vaka sayısı da 653 artışla 86 721 olurken tedavi görenlerin sayısı 2 561 ve bunlardan 22 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN SON ÜÇ GÜNDE 3 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN SON ÜÇ GÜNDE 3 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü açıklamalarında son 72 saatte 3 kişinin koronavirüsünden yaşamını yitirdiğini, vaka sayısının 86 721 yükseldiği ve hastanelerde 2 561 kişinin tedavi altında bulunduğunu belirtti.

Koronavirüsünün yayılma hızını gösteren R rakımının 1.0 altında olduğu ve Tegnell’e göre, “düzenli bir düşüş”ten bahsedilebilineceği öngörülüyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Şu anda düştük, yine 1.0’ın altındayız. Enfeksiyon yavaş yavaş dururacağa benziyor. Bunu yavaş ilerlemeyi epey bir süredir yaşıyoruz” yorumu geliyor.

Tegnell, kendisine yöneltilen “virüsün yayılması tekrar artar mı?” sorusuna; “Belki, muhtemelen. Her zaman bu hastalık için endişelenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sürekli olarak yeni numaralar icat ediyor ve çok öngörülemez. Ancak geçen baharda yaşadığımız duruma geri döneceğimize inanmıyoruz. Her şeyden önce, burada ve orada, özellikle de çok fazla enfeksiyon geçirmemiş bölgelerde salgınlar konusunda endişeliyiz” diyor.

Ayrıca Anders Tegnell virüse karşı aşı uygulamasının gelecek yıl ocak ayında başlayabileceğini umduğunu da belirtiyor.

İsveç Koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell aşı Ocak ayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ