İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü toplantısında dün olduğu gibi bugünde son 24 saatte 3 kişinin koronavirüsünden yaşamını yitirdiğini açıkladı. Böylece toplam ölüm olayı 5 820 kişi olarak kayıtlara geçti.

İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM
İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM Admin
Bu içerik 833 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsünde düşük seviyeyi korusa da hâlâ virüs bir tehdit olarak varlığını sürdürüyor. 11 Marttan bu yana vaka sayısı 83 898 olurken 5 820 kişi de yaşamını yitirdi. Hastanelerde 2 564 kişi de tedavi görüyor. Dünya genelinde vaka sayısı 24 363 639 olurken 830 352 kişi de yaşamını yitirdi. İsveç’te en fazla vaka ve ölüm olayı başkent Stockholm ve çevresinde meydana geldi. Vakası 22 942’ye ulaşırken 2 392 kişi de yaşamını yitirdi.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nundan devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell günlük basın toplantısında çeşitli soruları yanıtladı. Anders Tegnell etkinliklerde 500 kişiye kadar bulunma izni verilebileceğini söyledi. Tegnell, “Bana KOVID-19 teşhisi konmadı, kurum çalışanları hakkında istatistik tutmuyoruz çünkü bizde olsaydı, aranızda olmazdık” diyor.

Bir gazetecinin “İnsan sağlığı büyük ölçüde hastalar arasına nasıl etkileniyor, yansımaları nasıl oluyor” yönündeki sorusuna ise Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğünden Thomas Lindén, “Kaç kişinin dahil olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Bunun nedeni heterojen bir grup olması, hâlâ semptomları olan ve hâlâ enfeksiyonu olanlar var, iyileşmiş ancak işlev bozukluğu olan ve iyileşenler var. Kalıcı yaralanmaları ya da  kovid-19 için yanlış yorumlanan sakatlıkları olanlar var. Kaç tane olduğunu gösteren Facebook grupları var, ancak bu kesin bir sayı değil” yorumunu yapıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüs Anders Tegnell Sosyak Sağlık Genel Müdürlüğü Thomas Lindén
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ