MALMÖ İDARE MAHKEMESİ KURAN’I YAKMA EYLEMİNE İZİN VERMEDİ

Malmö İdare mahkemesi, polisin, Danimarkalı aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın halka açık bir yerde Kuran'ı yakmayı planladığı Malmö'deki İslami eleştirel meydan toplantısına izin vermeyi reddetme çizgisini takip ediyor.

MALMÖ İDARE MAHKEMESİ KURAN’I YAKMA EYLEMİNE İZİN VERMEDİ
MALMÖ İDARE MAHKEMESİ KURAN’I YAKMA EYLEMİNE İZİN VERMEDİ Admin
Bu içerik 562 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aşırı sağcı Danimarkalı 2017 tarihi,nde kurulan Tight Course Partisi Başkanı Rasmus Paludan Malmö’nün göçmenlerin yoğunluklu oturduğu Rosengård  semtindeki cami önünde Kuran yakma eylemine polis izin vermemişti. Bunun üzerine İslama karşı eylemleri ve yaptığı etkinliklerle tanınan sokak ressamı ırkçı Dan Park Malmö İdare Mahkemesi’ne başvurarak izin almak istemişti.

Malmö İdare Mahkemesi Cuma günkü gösteriyle ilgili başvuruya “hayır” yanıtını vererek polis izlediği çizgiyi korumuş oldu. Aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan daha öncede Danimarka’da, Norveç’te ve Finlandiya’da İslama karşı gösteriler düzenleyerek bacon’a sarılı Kuran yakma girişiminde bulunmuştu.

Ancak bu durumada Malmö'de Kuran yakma eylemi gerçekleştirilemeyecek. Sydsvenskan gazetesine göre, Cuma günü, Paludan'ın İsveç sınırında durdurulup geri çevrildiği ve hakkında iki yıllık İsveç’e giriş yasağı aldığı bildirildi.

                                Aşırı sağcı siyasetçiyi Rasmus Paludan'ı protesto eden Malmölüler

Buna ek olarak, Malmö İdare Mahkemesi artık polisin yolunu izlemiş oluyor ve güvenlik nedenleriyle bugünkü toplantıya izin verilmesine de “hayır” diyor. Mahkeme bir basın açıklaması yayınlayarak, izni reddetmenin bir nedeninin düzen ve güvenlik meselesi olduğunu yazıyor.

Toplantıya izin verilmemesi duyurusu, organizatörlerin, katılımcıların ve vatandaşların güvenliğine atıfta bulunularak polis tarafından duyuruldu.

Malmö Malmö İdare Mahkemesi Kuran yakma Rasmus Paludan gösteri Dan Park ressam siyasetçi izin hayır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ