İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE YENİDEN DÜZENLEME YAPILDI

İsveç’te koronavirüsünden meydana gelen ölüm olaylarında yanlış bildirimler olduğu ve sayının 13 kişi fazla gösterildiği Ulusal Halk Sağlığı Kurumu tarafından açıklandı. Yeniden doğrulanan rakamlara göre bugün itibariyle 5 808 kişi olarak duyruldu.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE YENİDEN DÜZENLEME YAPILDI
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE YENİDEN DÜZENLEME YAPILDI Admin
Bu içerik 510 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronadan ölümlerde tutulan istatistiklerin Skane Bölgesinden kaynaklandığı ve bazı ölümlerin yanlışlıkla korona hanesine kaydedildiği belirtldi. . İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu basın sözcüsü, Yanlışlık, biz ve Skåne’nin  istatistiklerde arama yapmak için farklı yöntemlere sahip olmamızdan kaynaklandı. Enfeksiyondan 30 gün sonraki ölüm istatistiklerinin hepisi hesapladı. Halk Sağlığı Dairesinden bir basın sözcüsü, Skåne bölgesine o zaman effeksiyondan ölüm olayına sahip değildi” ifadelerini kullanıyor.

Bu duruma göre koronavirüsünden ilk ölümün görüldüğü 11 marttan buyan 5 808 kişi yaşamını yitirdi. Vaka sayısı 84 379 ve sağlık kurumlarında tedavi altında ise 2 569 kişi bulunuyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Bunun gibi salgınlar, örneğin bir şirket içinde ya da bir tür etkinlikten sonra başlayabilir. Ve sonra, yerel sağlık hizmet birimlerinin neler olup bittiğini hızlı bir şekilde anlayabilmesi ve enfeksiyon duyurulması, kontrolünün sağlaması önemlidir. Sağlık hizmetleri ve enfeksiyon kontrolünde yerel ve bölgesel olarak çok fazla ilgiye bağlı olduğunu düşünüyorum, böylece bu birikimleri en kısa sürede görüyorsunuz” yorumunu yağıyor.

Anders Tegnell'e göre, enfeksiyonu tespit etmek için daha hızlı olabilecek başka sistemler de var. Ancak bunlar tam olarak test edilmemiştir. Diğer şeylerin yanı sıra, sağlık bilgilerine 1177 soru sayısındaki artışları takip etmek veya koronavirüs ile bağlantılı olabilecek web aramalarını izlemekle ilgilidir, savını ileri sürerken Tegnell devamla,”Bu sistemlerin bu özel durumda ne kadar iyi çalıştığını henüz tam olarak bilmiyoruz çünkü onları test etmedik. Ancak tarihsel olarak çağlar boyunca birçok salgının neredeyse her zaman sağlık sistemi tarafından keşfedildiğini biliyoruz, bu yüzden hâlâ bu biraz eski moda manuel sistemin sizinle birlikte olmasının çok önemli olacağını düşünüyorum” diyor.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu korona aşısının gelecek yıl başlayabileceğini ve ilk elde yaşlılar, sağlık ve kamu çalışanlarından başlanacağını belirtirken çocuklara aşının yapılmayacağı açıklandı.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell ölüm düzenleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ