İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronadan 5 kişi artışla ölümlerin 5 813’e ulaştığını duyurdu. Vaka sayısı 84 521 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı ise 2 569 kişi olarak ifade edildi.

İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM
İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM Admin
Bu içerik 696 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te yaz tatilinin bitmesi, okulların açılması nedeniyle acaba ikinci bir dalga koronavirüs vakası yaşanır mı sorusu henüz yanıt bulmadı. Bugün ölümlerde 5 artışla 5 813, vaka sayısında 142 artışla 84 521 oldu. Hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 2 569 olarak belirlendi.

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Salı günkü basın toplantısına, korona salgınının İsveç'teki modern zamanlardaki en ciddi toplumsal kriz olduğunu söyleyerek başladı. Hallengren ayrıca enfeksiyonun gelecekteki yayılmasıolasılığı üzerine üç senaryo hakkında konuştu. Bunlara dayanarak, yetkililer, ülkenin gelecekteki salgınlarla başa çıkma yeteneğini güçlendirmek için ne yapılması gerektiğini değerlendirmekle görevlendirildi.

Bakan Lena Hallengren, “Yerel salgınlar, yerel konseyler ya da halka açık toplantılarda yerel kısıtlamalar gerekebilir. Kısıtlamaların ayrıca kovid-19 olan biriyle yaşayan biri için de gelebileceğini” ifade ediyor.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson, İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun yerel düzeydeki herhangi bir tavsiyelerine ve kısıtlamalarıyla ilgili olarak ve kovid-19 hastası olan biriyle teması olan kişilere için daha sıkı uygulanacağını belirtti. Carlson, “Tavsiyeyi yerel olarak, özel coğrafi bölgelerde sıkılaştırabiliriz, daha sonra ağız maskesi de  bu geçiş döneminde bir değeri olabilir” değerlendirmesini yaptı.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı Lena Hallengren Johan Carlson ağız maskesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ